Trzech zawodników RCC wypożyczonych na rundę jesienną

TO / 2015-08-25

Mimo że Rugby Club Częstochowa skupia się od kilku lat na siedmioosobowej odmianie rugby, trzech wychowanków naszego klubu będzie w najbliższym sezonie grać również w lidze piętnastek.

Podobnie jak w poprzednich latach, barw innych klubów będą bronić Michał Markowski i Maciej Gnych. Pierwszy z nich zadebiutuje wraz z zespołem Rudy Śląskiej w I lidze, po kilku sezonach spędzonych przez tę drużynę na najniższym froncie. W tej samej klasie rozgrywkowej grać będzie Gnych, reprezentujący warszawską Legię. 

Od tego sezonu do wyżej wymienionej dwójki dołącza Jakub Jakubczak, wypożyczony do stowarzyszenia Budowlanych Łódź. Jakubczak ostatni raz w barwach RCC zagrał w finale PLR 7 w lipcu 2014 roku. Kolejne pół roku zmagał się z kontuzją. Do treningów wrócił na początku aktualnego roku, ale nie pojawił się w składzie RCC na żadne zawody.

Wszystkim zawodnikom życzymy powodzenia w nowych klubach. 

Kategorie: #Rugby 15

Zobacz też

Powrót do treningów, znamy kadrę zespołu

Krzysztof Gola powołany na konsultację kadry...

"Zagraliśmy poniżej swoich możliwości" -...

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.