Trzech zawodników RCC wypożyczonych na rundę jesienną

TO / 2015-08-25

Mimo że Rugby Club Częstochowa skupia się od kilku lat na siedmioosobowej odmianie rugby, trzech wychowanków naszego klubu będzie w najbliższym sezonie grać również w lidze piętnastek.

Podobnie jak w poprzednich latach, barw innych klubów będą bronić Michał Markowski i Maciej Gnych. Pierwszy z nich zadebiutuje wraz z zespołem Rudy Śląskiej w I lidze, po kilku sezonach spędzonych przez tę drużynę na najniższym froncie. W tej samej klasie rozgrywkowej grać będzie Gnych, reprezentujący warszawską Legię. 

Od tego sezonu do wyżej wymienionej dwójki dołącza Jakub Jakubczak, wypożyczony do stowarzyszenia Budowlanych Łódź. Jakubczak ostatni raz w barwach RCC zagrał w finale PLR 7 w lipcu 2014 roku. Kolejne pół roku zmagał się z kontuzją. Do treningów wrócił na początku aktualnego roku, ale nie pojawił się w składzie RCC na żadne zawody.

Wszystkim zawodnikom życzymy powodzenia w nowych klubach. 

Kategorie: #Rugby 15

Zobacz też

Powrót do treningów, znamy kadrę zespołu

Krzysztof Gola powołany na konsultację kadry...

"Zagraliśmy poniżej swoich możliwości" -...

Już niedługo...

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Podsumowanie sezonu 2019/20 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo krótki, bo zaledwie tak naprawdę trzymiesięczny sezon 2019/2020. Spowodowane to było oczywiście pandemią koronawirusa, przez którą praktycznie nie odbyła się runda wiosenna (z reguły intensywniejsza niż jesień). Nasz Klub został ostatecznie sklasyfikowany na 18....

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2019/20

Przez pandemię koronawirusa rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2019/2020 zakończyły się przedwcześnie. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

Mini-przewodnik po zasadach rugby

"Fajnie to wygląda, ale za bardzo nie wiem, o co chodzi". Mieliście kiedyś takie przemyślenia, oglądając mecz rugby? Mamy nadzieję, że nigdy więcej ich nie będzie po przeczytaniu naszego krótkiego streszczenia zasad gry.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.