"Zagraliśmy poniżej swoich możliwości" - wypowiedzi po finale

Daniel Bialik / 2015-07-15

O podzielenie się wrażeniami z finału Mistrzostw Polski poprosiliśmy trzech zawodników - Michała Krzypkowskiego, Rafał Bednarka i Tomasza Ociepę.

Michał Krzypkowski

Awans do finałowego turnieju był dla nas osiągnięciem, ale mimo to miałem nadzieję, że uda nam się sprawić na nim jakąś niespodziankę i zająć miejsce w pierwszej dziesiątce. Niestety nie udało się to nam głównie dlatego, że zagraliśmy poniżej naszego poziomu. Liczę na to, że zdobyte doświadczenie zaprocentuje i w przyszłym sezonie uda nam się uplasować w pierwszej dziesiątce w kraju.

Rafał Bednarek

Jeśli chodzi o grę naszego zespołu to, mówiąc kolokwialnie, nie popisaliśmy się. Słaby wynik drużyny można usprawiedliwić tym, że graliśmy przeciwko czołówce polskiego rugby 7, ale wina jest również po naszej stronie. Zagraliśmy poniżej swoich oczekiwań i przede wszystkim poniżej swoich możliwości. Cały finał był świetnym doświadczeniem. Możliwość oglądania drużyn ekstraligowych w akcji, gry przeciwko zawodnikom grającym w kadrze Polski to wspaniałe i pouczające przeżycie. Dużo można było się od nich nauczyć. Sam turniej finałowy pod względem organizacyjnym wypadł bardzo dobrze. Gnieźnianie zrobili kawał dobrej roboty. 

Tomasz Ociepa

Dla każdego z nas były to najważniejsze zawody w dotychczasowej przygodzie z rugby. Zdawaliśmy sobie sprawę, że nie będziemy faworytami Mistrzostw i sam awans do turnieju finałowego jest dla nas pewnym sukcesem biorąc pod uwagę cały sezon. Mimo to liczyliśmy na więcej i chyba nikt z nas nie zakładał, że wyjedziemy ostatecznie z Gniezna bez żadnego zwycięstwa. Wydaje mi się, że w naszej grze były fragmenty dobrej gry, gdzie rywalizowaliśmy z bardziej renomowanymi drużynami jak równy z równym, ale niestety były to tylko fragmenty, co widać po wynikach. Szkoda, że nasze nieliczne przyłożenia padały raczej po indywidualnych, a nie zespołowych akcjach, co w poprzednich turniejach było naszym atutem. Tylko w takich zawodach możemy tak naprawdę sprawdzić, ile nam brakuje do najlepszych ekip w Polsce. Zrobimy wszystko, żeby w kolejnym sezonie znowu awansować do finałów, tym bardziej że z tego co wiem miejsc w finałach będzie mniej a do tego czeka nas kilka turniejów zamiast jednego . Pewną nowością był dla nas udział w dwudniowym turnieju, więc dodatkowym plusem była na pewno integracja drużyny przy okazji pobytu w pierwszej stolicy.

Zobacz też

Nasi rywale w finale Mistrzostw Polski

W sobotę na finał do Gniezna!

W finale MPS rywale nie pozwolili na zbyt wiele

Już niedługo...

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.