Nasi rywale w finale Mistrzostw Polski

Daniel Bialik / 2015-07-10

Już jutro nasi zawodnicy staną do walki w finale Mistrzostw Polski. Z tej okazji prezentujemy drużyny, które będą rywalami RCC.

Początkowa faza turnieju będzie składała się z meczy w dwóch grupach. Nasi rugbiści trafili do grupy B i pierwsze spotkanie zagrają w sobotę o 12:25. Przeciwnikiem będzie gospodarz turnieju Tytan Gniezno. Kolejnymi przeciwnikami będą: Ogniwo Sopot, Juvenia Kraków oraz Orkan Sochaczew. Po ostatnim meczu zawodnicy RCC będą mieli odpoczynek do niedzieli do godziny 11:50, kiedy zmierzą się ze świeżo upieczonym mistrzem Polski w odmianie 15-sto osobowej - Arką Gdynia. Po tym meczu zakończą się zmagania w grupach i zależnie od zajętego miejsca drużyny będą rywalizować w fazie pucharowej.

Spójrzmy teraz na przeciwników naszej drużyny. Gospodarze, Tytan Gniezno, podczas turniejów eliminacyjnych raz uplasowali się na drugim miejscu, by kolejne trzy turnieje w grupie zachodniej wygrać. W turnieju półfinałowym Tytan zajął także wysokie bo trzecie miejsce.

Kolejnym w kolejności przeciwnikiem drużyny z Częstochowy będzie drużyna Ogniwa Sopot. W turniejach eliminacyjnych nasz przeciwnik zajmował odpowiednio miejsca: siódme, szóste, piąte miejsce oraz drugie by następnie w turnieju półfinałowym zająć ostatnie premiowane awansem, szóste miejsce.

Trzecim w kolejności rywalem będzie Juvenia Kraków. W pierwszym turnieju regionalnym nie uczestniczyli, w drugim zajęli ostatnie - siódme miejsce, następnie zwyciężyli w kolejnym, a w ostatnim - czwartym zajęli drugie miejsce. W turnieju półfinałowym zajęli piąte miejsce.

Przedostatnim przeciwnikiem będzie Orkan Sochaczew. Drużyna z Sochaczewa zajęła szóste miejsce w klasyfikacji Ekstraklasy. W turniejach eliminacyjnych Orkan zwyciężał trzykrotnie, raz natomiast zakończył zmagania na drugiej pozycji. W turnieju półfinałowym który był rozgrywany w Częstochowie Orkan nie miał sobie równych odnosząc pewne zwycięstwo.

Ostatnim grupowym rywalem będzie Arka Gdynia W turniejach eliminacyjnych drużyna z trójmiasta zajmowała kolejno: drugie, pierwsze, drugie oraz trzecie miejsce. W turnieju półfinałowym, który był rozgrywany w Bolesławcu drużyna Arki zajęła drugie miejsce ulegając w finale Lechii Gdańsk.

W grupie A zagrają natomiast: Lechia Gdańsk, Budowlani Lublin, Unisłavia Unisław, Husar Bolesławiec, Legia Warszawa oraz R.C. Ruda Śląska. Na te drużyny nasi zawodnicy trafić mogą w fazie pucharowej.

Zobacz też

W sobotę na finał do Gniezna!

Sparingi z Czarnymi Bytom na cztery tygodnie...

Co słychać na Stadionie Rugby?

Już niedługo...

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.