Co słychać na Stadionie Rugby?

FNM / 2015-06-29

Będąca efektem zwycięstwa wniosku w Budżecie Partycypacyjnym inwestycja zbliża się wielkimi krokami.

Po pierwsze warto wiedzieć, że środki zagwarantowane w zeszłorocznej edycji Budżetu Partycypacyjnego nie są bezpośrednio wydawane przez wnioskodawcę, ale za całość inwestycji odpowiada miasto. W procesie tym klub ma rolę doradcy, starając się zmaksymalizować pozytywne efekty inwestycji.

Kwota, która zostanie przeznaczona na rewitalizację Stadionu Rugby nie jest zawrotna (150 000 zł brutto), a w związku z tym po konsultacjach ze specjalistami najrozsądniejszym ekonomicznie rozwiązaniem okazał się ostatecznie remont istniejącego budynku.

Prace powinny rozpocząć się w ciągu 30-60 dni i potrwają kilkanaście tygodni, co jednocześnie oznacza, że jesienią nasi zawodnicy będą musieli poradzić sobie bez zaplecza na swoim stadionie.

Warto także powiedzieć o współpracy jaką RCC nawiązał na początku roku z klubem piłkarskim Płomień Kuźnica Marianowa. Zgodnie z zawartym porozumieniem piłkarze od początku roku zarządzają boczną płytą stadionu przy ul. Kopalnianej i planują w przyszłości prowadzić tam zajęcia dla dzieci i młodzieży. Główna płyta stadionu pozostaje natomiast do dyspozycji rugbistów.

Zobacz też

Dołącz do nas... ale poza boiskiem!

Tegoroczna edycja Czlr za nami

Sparingi z Czarnymi Bytom na cztery tygodnie...

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.