Co słychać na Stadionie Rugby?

FNM / 2015-06-29

Będąca efektem zwycięstwa wniosku w Budżecie Partycypacyjnym inwestycja zbliża się wielkimi krokami.

Po pierwsze warto wiedzieć, że środki zagwarantowane w zeszłorocznej edycji Budżetu Partycypacyjnego nie są bezpośrednio wydawane przez wnioskodawcę, ale za całość inwestycji odpowiada miasto. W procesie tym klub ma rolę doradcy, starając się zmaksymalizować pozytywne efekty inwestycji.

Kwota, która zostanie przeznaczona na rewitalizację Stadionu Rugby nie jest zawrotna (150 000 zł brutto), a w związku z tym po konsultacjach ze specjalistami najrozsądniejszym ekonomicznie rozwiązaniem okazał się ostatecznie remont istniejącego budynku.

Prace powinny rozpocząć się w ciągu 30-60 dni i potrwają kilkanaście tygodni, co jednocześnie oznacza, że jesienią nasi zawodnicy będą musieli poradzić sobie bez zaplecza na swoim stadionie.

Warto także powiedzieć o współpracy jaką RCC nawiązał na początku roku z klubem piłkarskim Płomień Kuźnica Marianowa. Zgodnie z zawartym porozumieniem piłkarze od początku roku zarządzają boczną płytą stadionu przy ul. Kopalnianej i planują w przyszłości prowadzić tam zajęcia dla dzieci i młodzieży. Główna płyta stadionu pozostaje natomiast do dyspozycji rugbistów.

Zobacz też

Dołącz do nas... ale poza boiskiem!

Tegoroczna edycja Czlr za nami

Sparingi z Czarnymi Bytom na cztery tygodnie...

Już niedługo...

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Podsumowanie sezonu 2019/20 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo krótki, bo zaledwie tak naprawdę trzymiesięczny sezon 2019/2020. Spowodowane to było oczywiście pandemią koronawirusa, przez którą praktycznie nie odbyła się runda wiosenna (z reguły intensywniejsza niż jesień). Nasz Klub został ostatecznie sklasyfikowany na 18....

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2019/20

Przez pandemię koronawirusa rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2019/2020 zakończyły się przedwcześnie. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

Mini-przewodnik po zasadach rugby

"Fajnie to wygląda, ale za bardzo nie wiem, o co chodzi". Mieliście kiedyś takie przemyślenia, oglądając mecz rugby? Mamy nadzieję, że nigdy więcej ich nie będzie po przeczytaniu naszego krótkiego streszczenia zasad gry.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.