O punkty dopiero na wiosnę?

Tomasz Ociepa / 2008-11-14

Wiele wskazuje na to, że rugbiści z Częstochowy kolejny mecz Regionalnej Ligi Rugby rozegrają dopiero wiosną. Przy terminie 15-16 listopada w kalendarzu wpisano co prawda V kolejkę rozgrywek, w których RC Częstochowa miał być podejmowany przez RK Czarni w Bytomiu, jednak to spotkanie, podobnie jak mecz z Rudą Śląską, prawdopodobnie zostanie przełożone.

W miniony wtorek nie odbył się mecz RC Częstochowa z RK Ruda Śląska, gdyż ślązacy dwa dni wcześniej walczyli w Sosnowcu z miejscowym Kolibrem, w związku z czym prosili o przeniesienie kolejnego spotkania. W tym tygodniu o to samo zwrócił się do naszego klubu zespół z Bytomia. Powodem jest prawdopodobnie słaba sytuacja kadrowa Czarnych, a być może również brak własnego boiska (9. listopada bytomianie rozgrywali mecz z Juvenią II Kraków na boisku w Sosnowcu).

"Nie ukrywam, że jesteśmy zawiedzeni zaistaniałą sytuacją." - mówi prezes drużyny Mateusz Nowak. - "Chcieliśmy zadebiutować z rozgrywkami rugby XV w naszym mieście, jak równiez powalczyć o punkty w Bytomiu, a niestety przyjdzie nam prawdopodobnie czekać do wiosny. Dziwne, że nasi rywale zdołali zagrać z innymi drużynami, a akurat mecze z nami już im nie bardzo im pasowały." Nasi zawodnicy korzystając ze sprzyjającej aury kontynuują treningi i choć wciąż liczą, że uda się w rundzie jesiennej nadrobić ligowe zaległości to jednak powoli zaczynają mysleć już o wiośnie.

Zobacz też

Rugby "dla zielonych": "Przód"

Mecz z Rudą przełożony

Pierwsze przyłożenie, na zwycięstwo jeszcze...

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.