O punkty dopiero na wiosnę?

Tomasz Ociepa / 2008-11-14

Wiele wskazuje na to, że rugbiści z Częstochowy kolejny mecz Regionalnej Ligi Rugby rozegrają dopiero wiosną. Przy terminie 15-16 listopada w kalendarzu wpisano co prawda V kolejkę rozgrywek, w których RC Częstochowa miał być podejmowany przez RK Czarni w Bytomiu, jednak to spotkanie, podobnie jak mecz z Rudą Śląską, prawdopodobnie zostanie przełożone.

W miniony wtorek nie odbył się mecz RC Częstochowa z RK Ruda Śląska, gdyż ślązacy dwa dni wcześniej walczyli w Sosnowcu z miejscowym Kolibrem, w związku z czym prosili o przeniesienie kolejnego spotkania. W tym tygodniu o to samo zwrócił się do naszego klubu zespół z Bytomia. Powodem jest prawdopodobnie słaba sytuacja kadrowa Czarnych, a być może również brak własnego boiska (9. listopada bytomianie rozgrywali mecz z Juvenią II Kraków na boisku w Sosnowcu).

"Nie ukrywam, że jesteśmy zawiedzeni zaistaniałą sytuacją." - mówi prezes drużyny Mateusz Nowak. - "Chcieliśmy zadebiutować z rozgrywkami rugby XV w naszym mieście, jak równiez powalczyć o punkty w Bytomiu, a niestety przyjdzie nam prawdopodobnie czekać do wiosny. Dziwne, że nasi rywale zdołali zagrać z innymi drużynami, a akurat mecze z nami już im nie bardzo im pasowały." Nasi zawodnicy korzystając ze sprzyjającej aury kontynuują treningi i choć wciąż liczą, że uda się w rundzie jesiennej nadrobić ligowe zaległości to jednak powoli zaczynają mysleć już o wiośnie.

Zobacz też

Rugby "dla zielonych": "Przód"

Mecz z Rudą przełożony

Pierwsze przyłożenie, na zwycięstwo jeszcze...

Już niedługo...

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Podsumowanie sezonu 2019/20 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo krótki, bo zaledwie tak naprawdę trzymiesięczny sezon 2019/2020. Spowodowane to było oczywiście pandemią koronawirusa, przez którą praktycznie nie odbyła się runda wiosenna (z reguły intensywniejsza niż jesień). Nasz Klub został ostatecznie sklasyfikowany na 18....

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2019/20

Przez pandemię koronawirusa rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2019/2020 zakończyły się przedwcześnie. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

Mini-przewodnik po zasadach rugby

"Fajnie to wygląda, ale za bardzo nie wiem, o co chodzi". Mieliście kiedyś takie przemyślenia, oglądając mecz rugby? Mamy nadzieję, że nigdy więcej ich nie będzie po przeczytaniu naszego krótkiego streszczenia zasad gry.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.