Nasi juniorzy 7. drużyną w Polsce

FNM / 2015-06-09

W rozegranym w ostatnią sobotę finale Mistrzostw Polskie Juniorów Rugby 7 nasi młodzi zawodnicy zajęli 7. miejsce. W decydującym meczu pokonali Legię Warszawa 17:12.

fot. Mirosław Jabłoński

Drużyna prowadzona przez trenera Patryka Weżgowca, a na boisku przez Daniela Popczyka, nie miała łatwego zadania. Do finału awansowała z najniższej pozycji, a w związku z tym każde zwycięstwo w turnieju w Łodzi rozpatrywać można było jako duży krok naprzód.

Sztuka ta jednak nie udała się w ciągu pierwszych czterech meczy. Porażki z Orkanem Sochaczew, Lechią Gdańsk, Arką Gdynia i Szarżą Grudziądz zaprowadziły naszą drużynę do meczu o 7. miejsce.

Rywalem w ostatnim pojedynku była warszawska Legia, która dwa tygodnie wcześniej pokonała naszych juniorów 0:28. W Łodzi zanosiło się na podobny scenariusz. Rywale prowadzili do przerwy już 12:0, ale w drugiej odsłonie meczu do głosu doszli zielono - czarni i dzięki swojej zawziętości i uporowi odrobili straty, a w doliczonym czasie zdobyli przyłożenie gwarantujące zwycięstwo.

Finał Mistrzostw Polski Juniorów Rugby 7

Łódź / 6.06.2015

1. Orkan Sochaczew
2. Lechia Gdańsk
3. Budowlani Łódź
4. Posnania Poznań
5. Arka Gdynia
6. Szarża Grudziądz
7. Rugby Club Częstochowa
8. Legia Warszawa

Skład RCC: Antczak, Popczyk (kpt.), Wawszczak, Gola, Kielan, Puczka, Jasiak.

Zobacz też

Juniorzy awansowali do finału MPJ

Cenne lekcje w Rabie Niżnej

Częstochowskie szkoły w finale rugby TAG

Już niedługo...

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.