Częstochowskie szkoły w finale rugby TAG

TO / 2015-05-29

Częstochowa była w minioną środę organizatorem wojewódzkich finałów rozgrywek Rugby Tag, organizowanych przez Polski Związek Rugby. Jak na tle rywali z województwa poradziły sobie reprezentacje częstochowskich szkół podstawowych i gimnazjalalnych?

Stawką zawodów, finansowanych z budżetu Ministerstwa Sportu i Turystyki, było jedno miejsce w każdej z grup, premiowane awansem do ogólnokrajowego finału szkolnych rozgrywek. Swój udział zgłosiły cztery gimnazja oraz pięć podstawówek z województwa śląskiego.

Kluczowe okazało się doświadczenie zdobyte przez drużyny z naszego miasta w Częstochowskiej Lidze Rugby. Lokalne zespoły prezentowały lepsze zgranie i umiejętności odnalezienia się na boisku, dzięki czemu nadawały ton rywalizacji w obu grupach. Trzeba przyznać, że przyjezdne drużyny z Sosnowca i Rudy Śląskiej prezentowały ambitną i waleczną postawę, jednak nie wystaczyło to do pokonania częstochowskich szkół. Tym bardziej, że spory udział w sukcesach swoich drużyn miało także kilku adeptów prowadzonej przez RCC szkółki rugby.

Ostatecznie najskuteczniejszym gimnazjum w Rugby Tag w województwie śląskim okazało się Gimnazjum nr 3 z Częstochowy, które w pojedynku "derbowym" pokonało Gimnazjum nr 16 w stosunku 10:7, zapewniając sobie tym samym prawo do udziału w krajowym finale w Łodzi. Z kolei w kategorii szkół podstawowych o awansie zadecydowało ostatnie spotkanie. Remis 4:4 pomiędzy SP nr 22 i SP nr 52 premiował pierwszą z tych drużyn i to ona będzie mogła zagrać w Lublinie, gdzie spotkają się reprezentacje najlepszych szkół podstawowych z całej Polski.

Zobacz też

Juniorzy awansowali do finału MPJ

Cenne lekcje w Rabie Niżnej

Juniorzy także powalczą o finał

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.