Juniorzy awansowali do finału MPJ

FNM / 2015-05-28

W rozegranym w Sochaczewie Półfinale Mistrzostw Polski Juniorów w Rugby 7 nasi zawodnicy musieli uznać wyższość rywali. Mimo tego, awansowali do finału i 6 czerwca zagrają w gronie 8 najlepszych drużyn o medale.

fot. KB

Rywalami naszych zawodników byli gospodarze - Orkan, a także: Budowlani Łódź i Legia Warszawa. Młodzi częstochowianie, mimo ambitnej postawy, nie zdołali nawiązać bliskiej walki z przeciwnikami. Najbardziej zacięty przebieg miał pojedynek z Legią (dwie zółte kartki dla rywali). Mimo jednostronnego wyniku, nasi zawodnicy potrafili prowadzić akcje dłuższe od rywali, ale okazali się nieskuteczni, głównie ze względu na podejmowanie złych decyzji w kluczowych momentach meczu.

Kolejne mecze - z Budowlanymi Łódź oraz Orkanem Sochaczew - miały dość jednostronny przebieg. Wyjątkiem była ostatnia "połówka" turnieju, w której młodzi Częstochowianie wznieśli się na wyżyny i utrzymując presję zdołali przyłożyć Orkanowi. Było to jedyne przyłożenie stracone przez gospodarzy tego dnia.

Mimo porażek nasi zawodnicy uzyskali awans do finału, ponieważ w zawodach nie wzięły udziału zgłoszone wcześniej drużyny Skry Warszawa i Juvenia Kraków.

Wyniki

RCC - Legia Warszawa 0:28
RCC - Budowlani Łódź 0:62
RCC - Orkan Sochaczew (przyłożenie: M. Puczka) 5:5

1. RC Orkan Sochaczew 9 (145:5)
2. KS Budowlani Łódź 7 (107:41)
3. Legia Warszawa 5 (35:99)
4. RC Częstochowa 3 (5:147)

Skład RCC: Antczak, Stalica, Popczyk (kpt.), Wawszczak, Gola, Kielan, Puczka, Jasiak, Pala, Kupczyk

Zobacz też

Cenne lekcje w Rabie Niżnej

Juniorzy także powalczą o finał

Intensywny rugbowy weekend

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.