Turniej towarzyski, towarzysko udany

OK / 2015-05-26

W minioną niedzielę nasze rugbistki odwiedziły stolicę, gdzie organizowany był Warszawski Festiwal Rugby. Choć dobrymi wynikami pochwalić się nie mogą, zgodnie nie żałują wyjazdu, gdyż było to typowo rugbowe wydarzenie, pełne pozytywnej sportowej atmosfery.

Nasze panie na boisku spotkały się z drużynami z Łodzi, Warszawy i ekipą Barbarians. Lekkie zamieszanie organizacyjne troszkę rozluźniło nastroje w drużynie, przez co dziewczyny nie do końca czuły się na boisku pewnie. W pierwszym meczu kontuzji doznała Kinga Karlińska, co wykluczyło ją z dalszej gry i znacząco osłabiło skład RCC. Nasze rugbistki przez następne mecze pozostawały bez zawodniczek rezerwowych. Na szczęście towarzyski charakter turnieju pozwolił wypożyczyć do gry dziewczyny z innych drużyn i już w ostatnim meczu mogłyśmy liczyć na wsparcie.

 „Niestety rozegrane przez nas mecze nie mogą zostać zaliczone do udanych, jednak mimo to cały wyjazd uważam za cenne doświadczenie, zwłaszcza dla dziewczyn które są w drużynie od niedawna. Posmakowały gry z drużynami, które reprezentują różny poziom, a także poznały smak samej atmosfery turnieju, która zdecydowanie udzieliła się całej ekipie. Może za bardzo wzięłyśmy sobie do serca to, że turniej był towarzyski i było w nas za mało waleczności. Jednakże dzięki temu doświadczeniu wiemy nad czym mamy pracować dalej na treningach. Okazja do gry zawsze będzie bezcenna bez względu na osiągnięty wynik.” skomentowała wyjazd kapitan zespołu Olga Krzypkowska.

Rugbistkom RCC nie pozostaje nic innego jak wrócić do pracy na treningach i życzyć sobie więcej takich wyjazdów, już z lepszymi wynikami.

Zobacz też

Intensywny rugbowy weekend

Juniorzy także powalczą o finał

RCC II grał w Zduńskiej Woli

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.