RCC II grał w Zduńskiej Woli

FNM / 2015-05-05

Dwa dni po udanym występie w Półfinale Mistrzostw Polski, druga drużyna RCC złożona z juniorów i zawodników spoza pierwszej siódemki wzięła udział w turnieju towarzyskim. Niestety, ze Zduńskiej Woli drużyna przywiozła tylko doświadczenia.

fot. Karol Balsam

W turnieju wzięły udział cztery drużyny. Oprócz RCC i gospodarzy, były to jeszcze Obelisk Bełchatów oraz Orkan Sochaczew. Co ciekaw w składzie Orkana byli także zawodnicy, którzy tak świetnie zaprezentowali się w piątkowym półfinale w Częstochowie.

Nasi zawodnicy odnieśli w tych zawodach trzy porażki. Mecz z Orkanem miał jednostronny przebieg, ale pojedynki z drużynami z Bełchatowa i Zduńskiej Woli były bardzo zacięte.

W pojedynku z Obeliksem o porażce zadecydowała przegrana 15:0 pierwsza połowa. W drugiej odsłonie nasi zawodnicy zabrali się za odrabianie, ale mecz skończył się wynikiem 15:22 dla rywali.

W meczu z gospodarzami zielono-czarni prowadzili przez większą część meczu, ale ostatecznie gospodarze za sprawą niezwykle fizycznego rugby wyrównali stan meczu, a udane podwyższenie dało im zwycięstwo 14:12.

- Uważam, że przegraliśmy zasłużenie i taka lekcja tej grupie zawodników się przyda. Mieliśmy lepiej zorganizowaną grę niż rywale z Bełchatowa i Zduńskiej Woli, ale zadecydowały indywidualne błędy. To akurat mnie cieszy – zawodnicy próbowali grać to czego wymagamy do wszystkich na treningach, ale zabrakło im do tego umiejętności i przeciwnicy narzucili im swój chaotyczny styl – powiedział trener Mateusz Nowak.

Wyniki

RKZW - Orkan       5:36 (0:22)
RCC - Obeliks      15:22 (0:15)
RKZW - Obeliks    31:12 (19:7)
RCC - Orkan         0:64 (0:33)
RKZW - RCC         14:12 (7:5)
Orkan - Obeliks     52:7 (25:0)

Klasyfikacja

1. RC Orkan Sochaczew
2. Rugby Klub Zduńska Wola
3. Obeliks Bełchatów
4. RC Częstochowa

Skład RCC

Nr Imię i nazwisko Przyłożenia
1. Jakub Antczak  
2. Jakub Rokosa  
3. Daniel Popczyk  
4. Tomasz Ociepa
5. Krzysztof Gola
6. Patryk Kielan  
7. Michał Jureczko  
Rezerwowi
8. Jakub Deszcz  
9. Rafał Bednarek (kpt.)
10. Michał Stalica  

Zobacz też

Cel zrealizowany - Finał MPS jest nasz!

Zwycięstwo w Krakowie na przetarcie przed...

Wiemy kto z kim i o której godzinie [ROZPISKA]

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.