W piątek walka o finał w Częstochowie!

FNM / 2015-04-29

1 maja na Stadionie Rugby przy ul. Kopalnianej odbędzie się półfinał Mistrzostw Polski Seniorów w Rugby 7. Dziesięć najlepszych drużyny z centrum i południa kraju będzie walczyć 6 miejsc premiowanych awansem do finału.

fot. Klaudia Oboza

W piątek czekają nas długie i emocjonujące zawody, oraz wiele mocnych ekip w stawce. 10 drużyn zostanie podzielone na dwie grupy, w których rywalizacja odbędzie się systemem każdy z każdym. W praktyce więc, do awansu potrzebne będzie zajęcie 3. miejsca w grupie.

Po raz pierwszy w Częstochowie zobaczyć będzie można m.in. zawodników Orkana Sochaczew, którzy zwyciężyli rywalizację w grupie centralnej. To jednak dotychczasowi rywale RCC z grupy południowej - Lublin, Ruda Śląska i Kraków - wydają się być, obok Sochaczewian, główymi faworytami do awansu. Warto także zwrócić uwagę na drużynę z Białegostoku, która dość niespodziewanie pokazała się z bardzo korzystnej strony w regionalnych eliminacjach.

- Podchodzimy do rywalizacji w półfinale bardzo spokojnie – mówi trener Mateusz Nowak. - Mamy bardzo młodą drużynę, którą budujemy trochę na nowo od połowy zeszłego roku. Dla nas to będzie po prostu kolejny turniej. Wyjdziemy na boisko, żeby zagrać 5 dobrych meczy i pokazać kibicom widowiskowe otwarte i twarde rugby. Jestem dobrej myśli.

Tego samego dnia drugi półfinał odbędzie się w Bolesławcu. Tam zagrają najlepsze drużyny z grup zachodniej i północnej i wyłonią ze swojego grona drugą szóstkę finalistów. Dwudniowy finał odbędzie się w lipcu w Gnieźnie.

Półfinał Mistrzostw Polski w Rugby 7

Sponsorem głównym zawodów jest firma Romont.
1.05.2015 / Stadion Rugby ul. Kopalniana
Start: 10:00
Bilety: 5 zł / Osoby do lat 18: wstęp wolny

Dokładna rozpiska zostanie podana po ustaleniu przez Polski Związek Rugby.

Z grupy południowej awans wywalczyły: Budowlani Lublin, R.C. Ruda Śląska, Rugby Club Częstochowa, Juvenia Kraków
Z grupy centralnej awans wywalczyły: Orkan Sochaczew, Legia Warszawa, GRC Łódź, Rugby Białystok, AZS AWF Warszawa oraz R.K. Pabianice.

Zobacz też

Zwycięstwo w Krakowie na przetarcie przed...

Jeszcze jeden sprawdzian przed półfinałem

Występ w Lublinie na plus!

Już niedługo...

Nie przegap

Podsumowanie sezonu 2019/20 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo krótki, bo zaledwie tak naprawdę trzymiesięczny sezon 2019/2020. Spowodowane to było oczywiście pandemią koronawirusa, przez którą praktycznie nie odbyła się runda wiosenna (z reguły intensywniejsza niż jesień). Nasz Klub został ostatecznie sklasyfikowany na 18....

Dłuższa historia częstochowskiego rugby

Jak dowodzą różne źródła działalność Rugby Clubu Częstochowa to nie narodziny, a raczej odrodzenie tej dyscypliny w naszym mieście. Okazuje się, że już kilkadziesiąt lat temu częstochowianie grali w rugby, a nawet gościli u siebie w mieście mecze międzynarodowe!

"Mogę z dumą powiedzieć: jestem rugbistką"

O kobiecym rugby krąży mnóstwo stereotypów. Jeden z nich to przekonanie, iż uprawiać ten sport mogą tylko osoby o potężnej posturze, posiadające ponadprzeciętną siłę, a inne warunki fizyczne nie wchodzą w grę. Natomiast żeńska część RCC posiada dwa mocne dowody, które...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.