Zwycięstwo w Krakowie na przetarcie przed piątkiem

FNM / 2015-04-27

Cztery drużyny stanęły do rywalizacji w piątym turnieju eliminacyjnym Mistrzostw Polski Seniorów w Krakowie. Trzy z nich reprezentowały Kraków, ale żadna nie dała rady naszym zawodnikom, którzy odnieśli przekonujące zwycięstwo.

fot. Tomasz Tajer

Rywalami RCC były w niedzielę Juvenia Kraków, AZS Kraków oraz Nowa Huta Rugby Klub. Gospodarze zawodów wystawili drużynę złożoną w dużej mierze z juniorów w związku z rozgrywanym dzień wcześniej meczem w Poznaniu.

Wszystkie trzy mecze naszej drużyny miały w niedzielę podobny przebieg. Choć w grze były momenty bardzo chaotyczne, to jednak zdecydowanie pewniejsza i otwarta gra dawała nam wiele okazji do zdobywania przyłożeń, niestety wiele z nich niewykorzystanych ze względu na indywidualne błędy. Najtrudniejsze warunki postawiła naszym zawodnikom w ostatnim spotkaniu drużyna z Nowej Huty, która rozpoczęła mecz od prowadzenia 5:0, a na przerwę schodziła przegrywając zaledwie dwoma punktami. I chociaż mecz zakończył się zdecydowaną wygraną RCC 28:5, to ilość błędów naszych zawodników była zastanawiająca.

Turniej w Krakowie stanowił dobre przetarcie przed piątkowym Półfinałem Mistrzostw Polski, który odbędzie się w Częstochowie. Celem tego występu było także utrzymanie trzeciej pozycji w grupie południowej, które da naszym zawodnikom lepsze rozstawienie w piątek. W Krakowie nie zagrał m.in. kapitan zespołu Michał Krzypkowski, który wolne otrzymał od sztabu szkoleniowego, by być w pełni gotowym na kolejne zawody. Nie mniej, zwycięstwo to cieszy i oby w podobnych nastrojach nasi zawodnicy byli po piątkowym półfinale.

Wyniki turnieju:

Juvenia Kraków - RC Częstochowa 7:22
NHRK - AZS Kraków 10:12
Juvenia Kraków - NHRK 22:7
RC Częstochowa - AZS Kraków 31:7
Juvenia Kraków - AZS Kraków 26:27
RC Częstochowa - NHRK 28:5

Tabela:

1. RC Częstochowa
2. AZS Kraków
3. Juvenia Kraków
4. Nowa Huta RK

Skład RCC:

Nr Imię i nazwisko Przyłożenia
1. Mariusz Kapica
2. Tomasz Wachelka
3. Karol Balsam  
4. Patryk Weżgowiec*
5. Mateusz Nowak*
6. Krzysztof Gola
7. Rafał Bednarek
Rezerwowi
8. Tomasz Ociepa  
9. Daniel Popczyk  
10. Jakub Sterna  
11. Michał Stalica
12. Jakub Antczak  

*Organizatorzy jako najlepszego zawodnika RCC wskazali Patryka Weżgowca. MVP zawodów został wybrany także zawodnik RCC - Mateusz Nowak.

Zobacz też

Jeszcze jeden sprawdzian przed półfinałem

Występ w Lublinie na plus!

W sobotę do Lublina!

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.