Zwycięstwo w Krakowie na przetarcie przed piątkiem

FNM / 2015-04-27

Cztery drużyny stanęły do rywalizacji w piątym turnieju eliminacyjnym Mistrzostw Polski Seniorów w Krakowie. Trzy z nich reprezentowały Kraków, ale żadna nie dała rady naszym zawodnikom, którzy odnieśli przekonujące zwycięstwo.

fot. Tomasz Tajer

Rywalami RCC były w niedzielę Juvenia Kraków, AZS Kraków oraz Nowa Huta Rugby Klub. Gospodarze zawodów wystawili drużynę złożoną w dużej mierze z juniorów w związku z rozgrywanym dzień wcześniej meczem w Poznaniu.

Wszystkie trzy mecze naszej drużyny miały w niedzielę podobny przebieg. Choć w grze były momenty bardzo chaotyczne, to jednak zdecydowanie pewniejsza i otwarta gra dawała nam wiele okazji do zdobywania przyłożeń, niestety wiele z nich niewykorzystanych ze względu na indywidualne błędy. Najtrudniejsze warunki postawiła naszym zawodnikom w ostatnim spotkaniu drużyna z Nowej Huty, która rozpoczęła mecz od prowadzenia 5:0, a na przerwę schodziła przegrywając zaledwie dwoma punktami. I chociaż mecz zakończył się zdecydowaną wygraną RCC 28:5, to ilość błędów naszych zawodników była zastanawiająca.

Turniej w Krakowie stanowił dobre przetarcie przed piątkowym Półfinałem Mistrzostw Polski, który odbędzie się w Częstochowie. Celem tego występu było także utrzymanie trzeciej pozycji w grupie południowej, które da naszym zawodnikom lepsze rozstawienie w piątek. W Krakowie nie zagrał m.in. kapitan zespołu Michał Krzypkowski, który wolne otrzymał od sztabu szkoleniowego, by być w pełni gotowym na kolejne zawody. Nie mniej, zwycięstwo to cieszy i oby w podobnych nastrojach nasi zawodnicy byli po piątkowym półfinale.

Wyniki turnieju:

Juvenia Kraków - RC Częstochowa 7:22
NHRK - AZS Kraków 10:12
Juvenia Kraków - NHRK 22:7
RC Częstochowa - AZS Kraków 31:7
Juvenia Kraków - AZS Kraków 26:27
RC Częstochowa - NHRK 28:5

Tabela:

1. RC Częstochowa
2. AZS Kraków
3. Juvenia Kraków
4. Nowa Huta RK

Skład RCC:

Nr Imię i nazwisko Przyłożenia
1. Mariusz Kapica
2. Tomasz Wachelka
3. Karol Balsam  
4. Patryk Weżgowiec*
5. Mateusz Nowak*
6. Krzysztof Gola
7. Rafał Bednarek
Rezerwowi
8. Tomasz Ociepa  
9. Daniel Popczyk  
10. Jakub Sterna  
11. Michał Stalica
12. Jakub Antczak  

*Organizatorzy jako najlepszego zawodnika RCC wskazali Patryka Weżgowca. MVP zawodów został wybrany także zawodnik RCC - Mateusz Nowak.

Zobacz też

Jeszcze jeden sprawdzian przed półfinałem

Występ w Lublinie na plus!

W sobotę do Lublina!

Już niedługo...

Nie przegap

Mini-przewodnik po zasadach rugby

"Fajnie to wygląda, ale za bardzo nie wiem, o co chodzi". Mieliście kiedyś takie przemyślenia, oglądając mecz rugby? Mamy nadzieję, że nigdy więcej ich nie będzie po przeczytaniu naszego krótkiego streszczenia zasad gry.

Kto może grać w rugby?

Każda z dyscyplin sportowych preferuje zawodników o określonych cechach fizycznych. Nie inaczej jest w rugby. Stereotyp, że w rugby odnajdują się zawodnicy o ogromnej posturze jest po części prawdziwy, ale... drużyna złożona tylko z takich osiłków przegrywałaby mecz za meczem....

Ruszył sklep internetowy RCC!

Zapraszamy na zakupy do sklepu internetowego Rugby Club Częstochowa. W jego asortymencie znaleźć można odzież i akcesoria z grafikami związanymi z naszym klubem, a także samym rugby.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.