Jeszcze jeden sprawdzian przed półfinałem

TO / 2015-04-24

Turniej w Lublinie, na którym rugbiści RC Częstochowa stanęli na podium, zapowiadaliśmy jako ostatnią rundę eliminacji Mistrzostw Polski Rugby7. Przed kilkoma dniami okazało się jednak, że czekają nas jeszcze jedne zawody w tej fazie rozgrywek!

Ostatecznie postanowiono dać dodatkową szansę zespołom, które nie mają na koncie rozegranych czterech rund, wymaganych do awansu do półfinału. Dlatego drużyny grupy Południe spotkają się ze sobą jeszcze raz w najbliższą niedzielę na boisku Juvenii Kraków.

Jak informowaliśmy ostatnio, RCC ma już zapewniony awans do zaplanowanego na 1 maja półfinału, którego będziemy zresztą gospodarzem. Mimo to, częstochowianie mają zamiar wykorzystać dodatkową okazję do sprawdzenia swojej formy na kilka dni przed najważniejszymi zawodami tego półrocza.

- Nie musimy już brać udziału w tym turnieju, ale wykorzystamy tą dodatkową możliwość, aby dać szansę kilku zawodnikom, którzy nie mieli zbyt wielu okazji do gry w ostatnich zawodach - zapowiada trener RCC, Mateusz Nowak. - Takie przetarcie w turnieju rangi mistrzowskiej będzie im szczególnie potrzebne przed majowym półfinałem, przed którym chciałbym mieć do dyspozycji jak najwięcej graczy w optymalnej formie.

Aby móc awansować do półfinału, udział w niedzielnych zawodach muszą wziąć gospodarze, AZS Rzeszów i RC Bielsko-Biała oraz R.K. Sanok. Na krakowskich Błoniach zabraknie natomiast Budowlanych Lublin oraz ekipy z Rudy Śląskiej, które mają zapewniony awans do kolejnej fazy rozgrywek, a w niedzielę rozegrają wcześniej zaplanowane mecze ligowe rugby XV. Obsada turnieju będzie zatem "na papierze" nieco słabsza niż do tej pory. Czy zielono-czarni wykorzystają tę sytuację i po raz pierwszy zwyciężą w turnieju rangi Mistrzostw Polski?

Taki sukces z pewnością dodałby skrzydeł drużynie w kluczowej fazie sezonu, a czy tak się stanie, okaże się w niedzielę 26 kwietnia na obiekcie przy ul. Na Błoniach 7 (Błonia Krakowskie). Początek zawodów o godz. 12.00, wstęp wolny.

Zobacz też

Występ w Lublinie na plus!

W sobotę do Lublina!

Rugbistki z wizytą w Krakowie

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.