Rugbistki z wizytą w Krakowie

OK / 2015-04-22

Nie tylko nasi zawodnicy mieli okazję do gry w miniony weekend. Nasze panie odwiedziły zaprzyjaźnioną damską drużynę Juvenii Kraków w celu rozegrania sparingu.

Podobnie jak jesienią tak i na wiosnę trener Jakub Jakubczak postanowił zabrać swoje podopieczne do Krakowa, gdzie dziewczyny już na dobre obudziły się z zimowego snu. Tym razem spotkanie odbyło się bez wstępnego treningu, aby jak najwięcej czasu poświęcić na właściwą grę. Mało wiosenna pogoda nie zniechęciła dziewczyn do wyjścia na boisko. Częstochowskie rugbistki już od pierwszego gwizdka podjęły mocną grę w ataku, przez co lekko cierpiała na tym skuteczna obrona. Mimo to, siły obydwu drużyn były naprawdę wyrównane.

Dużą niespodziankę sprawiły debiutujące zawodniczki – Weronika Kamińska i Aleksandra Nowak. Obydwie okazały się bardzo skuteczne w ataku, a Ola wykazała się dodatkowo bardzo waleczną i oddaną postawą w obronie. Nic więc dziwnego, że mogą się już poszczycić pierwszym zdobytymi przyłożeniami.

"Podczas rozegranych czterech test-meczy, dziewczyny pokazały, że ciężko przepracowana zima oraz pierwsze treningi na murawie nie idą na marne. Mocne wejścia w kontakt oraz szybka gra ręką pozwoliły naszym zawodniczkom wielokrotnie zameldować sie na polu punktowym przeciwniczek, lecz nie obyło się bez drobych błędów w obronie przez które również i my traciliśmy punkty. Obecnie skupimy się na poprawie poruszania się w obronie oraz zachowania na boisku w poszczególnych fragmentach gry. " skomentował występ naszych zawodniczek trener Jakub Jakubczak.

Najbliższa okazja do poprawy błędów i pokazania takiego samego ducha walki najprawdopodobniej już w tę niedzielę. Tym razem to nasze zawodniczki będą gościć dziewczyny z Krakowa.

Zobacz też

Występ w Lublinie na plus!

W sobotę do Lublina!

Mistrzostwa Polski wchodzą w decydującą fazę

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.