Mecz z Rudą przełożony

Tomasz Ociepa / 2008-11-02

Na 11 listopada zaplanowano IV kolejkę Regionalnej Ligi Rugby w regionie śląsko-małopolskim. W Dniu Niepodległości częstochowscy rugbiści mieli podjąć Rugby Club Ruda Śląska, jednak do meczu w tym terminie nie dojdzie.

Częstochowianie przychylili się do prośby gości, by spotkanie rozegrać w innym dniu. Zawodnicy z Rudy Śląskiej zagrają bowiem w najbliższą niedzielę z Kolibrem Sosnowiec, co oznaczałoby dla nich tylko dzień przerwy pomiędzy meczami. Ponadto nie jest tajemnicą, że drużyny z Rudy oraz Sosnowca za sobą nie przepadają, co dodatkowo może wpłynąć na zaostrzenie gry w tym spotkaniu. W tej sytuacji, prezes i trener RC Częstochowa, Mateusz Nowak, ze zrozumieniem przyjął inicjatywę śląskich działaczy, by mecz przełożyć na inną datę. Tym samym, kolejne spotkanie w rozgrywkach Regionalnej Ligi Rugby częstochowska drużyna rozegra w trzeci weekend listopada, kiedy to pojedzie do Bytomia.

Zobacz też

Pierwsze przyłożenie, na zwycięstwo jeszcze...

Kolejnym rywalem Koliber Sosnowiec

Krakowskie Smoki za mocne...

Już niedługo...

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Podsumowanie sezonu 2019/20 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo krótki, bo zaledwie tak naprawdę trzymiesięczny sezon 2019/2020. Spowodowane to było oczywiście pandemią koronawirusa, przez którą praktycznie nie odbyła się runda wiosenna (z reguły intensywniejsza niż jesień). Nasz Klub został ostatecznie sklasyfikowany na 18....

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2019/20

Przez pandemię koronawirusa rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2019/2020 zakończyły się przedwcześnie. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

Mini-przewodnik po zasadach rugby

"Fajnie to wygląda, ale za bardzo nie wiem, o co chodzi". Mieliście kiedyś takie przemyślenia, oglądając mecz rugby? Mamy nadzieję, że nigdy więcej ich nie będzie po przeczytaniu naszego krótkiego streszczenia zasad gry.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.