Mecz z Rudą przełożony

Tomasz Ociepa / 2008-11-02

Na 11 listopada zaplanowano IV kolejkę Regionalnej Ligi Rugby w regionie śląsko-małopolskim. W Dniu Niepodległości częstochowscy rugbiści mieli podjąć Rugby Club Ruda Śląska, jednak do meczu w tym terminie nie dojdzie.

Częstochowianie przychylili się do prośby gości, by spotkanie rozegrać w innym dniu. Zawodnicy z Rudy Śląskiej zagrają bowiem w najbliższą niedzielę z Kolibrem Sosnowiec, co oznaczałoby dla nich tylko dzień przerwy pomiędzy meczami. Ponadto nie jest tajemnicą, że drużyny z Rudy oraz Sosnowca za sobą nie przepadają, co dodatkowo może wpłynąć na zaostrzenie gry w tym spotkaniu. W tej sytuacji, prezes i trener RC Częstochowa, Mateusz Nowak, ze zrozumieniem przyjął inicjatywę śląskich działaczy, by mecz przełożyć na inną datę. Tym samym, kolejne spotkanie w rozgrywkach Regionalnej Ligi Rugby częstochowska drużyna rozegra w trzeci weekend listopada, kiedy to pojedzie do Bytomia.

Zobacz też

Pierwsze przyłożenie, na zwycięstwo jeszcze...

Kolejnym rywalem Koliber Sosnowiec

Krakowskie Smoki za mocne...

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.