Występ w Lublinie na plus!

FNM / 2015-04-19

W pierwszym wiosennym turnieju Mistrzostw Polski Seniorów rugbiści RCC pokazali się z dobrej strony i po jesiennej okresie okupowania czwartych miejsc, w Lublinie ponownie stanęli na podium.

W Lublinie wystąpiło sześć drużyn. Częstochowianie trafili do grupy z R.C. Ruda Śląska oraz R.K. Sanok.

W pierwszym grupowym meczu zielono-czarni zmierzyli się z drużyną z Sanoka. Mecz miał jednostronny przebieg, a rywale mimo ambitnej postawy nie znaleźli się nawet z piłką na połowie RCC. 8 zdobytych przyłożeń oznaczało deklasację i zwycięstwo 55:0.

Drugim grupowym rywalem naszej drużyny były rudzkie gryfy. Mecz miał zacięty przebieg, ale wykorzystując fizyczne atuty to Ślązacy wyszli na prowadzenie 12:0. Sygnał do odrabiania strat dał na początku drugiej połowy przyłożeniem Michał Krzypkowski. Mimo późniejszego ponownego odzyskania piłki przez naszych zawodników, presja rywali doprowadziła do zamknięcia nas w pobliżu własnego pola punktowego, a wyjście z tej sytuacji poprzez zagranie nogą przyniosło niestety kontrę rywali i rozstrzygnięcie pojedynku na ich korzyść.

W obliczu tych wyników RCC awansowało z grupy do półfinałów z drugiego miejsca. W grupie A najmniejszych problemów z drużyną z Rzeszowa nie mieli ani Budowlani Lublin, ani Juvenia Kraków. W bezpośrednim pojedynku lepsi byli gospodarze i to z nimi przyszło mierzyć się w półfinale naszym zawodnikom.

Półfinał miał niestety dość zdecydowanego faworyta i podobny przebieg. Budowlani Lublin kolejny raz w tym sezonie udzielili nam wartościową lekcję mocnego i szybkiego rugby, ale ambitna postawa naszych zawodników do ostatnich chwil dawała nadzieję na zdobycie honorowego przyłożenia. Do tego celu zabrakło jednak dosłownie kilku metrów.

W meczu o 3. miejsce ponownie rywalem częstochowskich rugbistów był R.C. Ruda Śląska. Rywale znów lepiej zaczęli zawody i objęli prowadzenie 5:0. Od tego jednak momentu byliśmy świadkami świetnej postawy naszej drużyny, którą do boju poprowadził niezastąpiony Michał Krzypkowski. Do przerwy nasi zawodnicy prowadzili 7:5, a w drugiej odsłonie obejrzeliśmy niezwykle widowiskowy spektakl, w którym punkty dla RCC padały nie tylko po udanej szerokiej grze ręką i rajdach Mariusza Kapicy, ale także po dynamicznie wiązanych mini-maulach czy piłkach odzyskanych w młynie. Ostatecznie nasi zawodnicy zwyciężyli 24:5 i w doskonałych nastrojach cieszyli się z powrotu na podium.

Wyniki turnieju

Faza grupowa:
Juvenia Kraków - AZS Rzeszów 61:0
RC Częstochowa - RC Sanok 55:0
Budowlani Lublin - Juvenia Kraków 17:12
RC Igloo Ruda Śląska – RC Częstochowa 17:7
AZS Rzeszów - Budowlani Lublin 0:54
RC Sanok - RC Igloo Ruda Śląska 0:39

Półfinały:
Budowlani Lublin - RC Częstochowa 36:0
Igloo Ruda Śląska - Juvenia Kraków 7:31

Finały:
o V miejsce : AZS Rzeszów - RC Sanok 31:0
o III miejsce RC Częstochowa - RC Igloo Ruda Śląska 24:5
o I miejsce Budowlani Lublin - Juvenia Kraków 17:7

Skład RCC

Nr Imię i nazwisko Przyłożenia
1. Mariusz Kapica
2. Tomasz Wachelka  
3. Karol Balsam
4. Patryk Weżgowiec  
5. Mateusz Nowak
6. Michał Krzypkowski*
7. Rafał Bednarek
Rezerwowi
8. Tomasz Ociepa
9. Daniel Popczyk  
10. Jakub Sterna
11. Michał Stalica  
12. Patryk Kielan  

*najlepszy zawodnik RCC

Zobacz też

W sobotę do Lublina!

Flesz tygodnia - odcinek 4

Krzysztof Gola na zgrupowaniu kadry U-19

Już niedługo...

Nabór do Szkółki Rugby RCC

15 i 17 września

dowiedz się więcej

Nie przegap

Dłuższa historia częstochowskiego rugby

Jak dowodzą różne źródła działalność Rugby Clubu Częstochowa to nie narodziny, a raczej odrodzenie tej dyscypliny w naszym mieście. Okazuje się, że już kilkadziesiąt lat temu częstochowianie grali w rugby, a nawet gościli u siebie w mieście mecze międzynarodowe!

Ruszył sklep internetowy RCC!

Zapraszamy na zakupy do sklepu internetowego Rugby Club Częstochowa. W jego asortymencie znaleźć można odzież i akcesoria z grafikami związanymi z naszym klubem, a także samym rugby.

"Mogę z dumą powiedzieć: jestem rugbistką"

O kobiecym rugby krąży mnóstwo stereotypów. Jeden z nich to przekonanie, iż uprawiać ten sport mogą tylko osoby o potężnej posturze, posiadające ponadprzeciętną siłę, a inne warunki fizyczne nie wchodzą w grę. Natomiast żeńska część RCC posiada dwa mocne dowody, które...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.