Występ w Lublinie na plus!

FNM / 2015-04-19

W pierwszym wiosennym turnieju Mistrzostw Polski Seniorów rugbiści RCC pokazali się z dobrej strony i po jesiennej okresie okupowania czwartych miejsc, w Lublinie ponownie stanęli na podium.

W Lublinie wystąpiło sześć drużyn. Częstochowianie trafili do grupy z R.C. Ruda Śląska oraz R.K. Sanok.

W pierwszym grupowym meczu zielono-czarni zmierzyli się z drużyną z Sanoka. Mecz miał jednostronny przebieg, a rywale mimo ambitnej postawy nie znaleźli się nawet z piłką na połowie RCC. 8 zdobytych przyłożeń oznaczało deklasację i zwycięstwo 55:0.

Drugim grupowym rywalem naszej drużyny były rudzkie gryfy. Mecz miał zacięty przebieg, ale wykorzystując fizyczne atuty to Ślązacy wyszli na prowadzenie 12:0. Sygnał do odrabiania strat dał na początku drugiej połowy przyłożeniem Michał Krzypkowski. Mimo późniejszego ponownego odzyskania piłki przez naszych zawodników, presja rywali doprowadziła do zamknięcia nas w pobliżu własnego pola punktowego, a wyjście z tej sytuacji poprzez zagranie nogą przyniosło niestety kontrę rywali i rozstrzygnięcie pojedynku na ich korzyść.

W obliczu tych wyników RCC awansowało z grupy do półfinałów z drugiego miejsca. W grupie A najmniejszych problemów z drużyną z Rzeszowa nie mieli ani Budowlani Lublin, ani Juvenia Kraków. W bezpośrednim pojedynku lepsi byli gospodarze i to z nimi przyszło mierzyć się w półfinale naszym zawodnikom.

Półfinał miał niestety dość zdecydowanego faworyta i podobny przebieg. Budowlani Lublin kolejny raz w tym sezonie udzielili nam wartościową lekcję mocnego i szybkiego rugby, ale ambitna postawa naszych zawodników do ostatnich chwil dawała nadzieję na zdobycie honorowego przyłożenia. Do tego celu zabrakło jednak dosłownie kilku metrów.

W meczu o 3. miejsce ponownie rywalem częstochowskich rugbistów był R.C. Ruda Śląska. Rywale znów lepiej zaczęli zawody i objęli prowadzenie 5:0. Od tego jednak momentu byliśmy świadkami świetnej postawy naszej drużyny, którą do boju poprowadził niezastąpiony Michał Krzypkowski. Do przerwy nasi zawodnicy prowadzili 7:5, a w drugiej odsłonie obejrzeliśmy niezwykle widowiskowy spektakl, w którym punkty dla RCC padały nie tylko po udanej szerokiej grze ręką i rajdach Mariusza Kapicy, ale także po dynamicznie wiązanych mini-maulach czy piłkach odzyskanych w młynie. Ostatecznie nasi zawodnicy zwyciężyli 24:5 i w doskonałych nastrojach cieszyli się z powrotu na podium.

Wyniki turnieju

Faza grupowa:
Juvenia Kraków - AZS Rzeszów 61:0
RC Częstochowa - RC Sanok 55:0
Budowlani Lublin - Juvenia Kraków 17:12
RC Igloo Ruda Śląska – RC Częstochowa 17:7
AZS Rzeszów - Budowlani Lublin 0:54
RC Sanok - RC Igloo Ruda Śląska 0:39

Półfinały:
Budowlani Lublin - RC Częstochowa 36:0
Igloo Ruda Śląska - Juvenia Kraków 7:31

Finały:
o V miejsce : AZS Rzeszów - RC Sanok 31:0
o III miejsce RC Częstochowa - RC Igloo Ruda Śląska 24:5
o I miejsce Budowlani Lublin - Juvenia Kraków 17:7

Skład RCC

Nr Imię i nazwisko Przyłożenia
1. Mariusz Kapica
2. Tomasz Wachelka  
3. Karol Balsam
4. Patryk Weżgowiec  
5. Mateusz Nowak
6. Michał Krzypkowski*
7. Rafał Bednarek
Rezerwowi
8. Tomasz Ociepa
9. Daniel Popczyk  
10. Jakub Sterna
11. Michał Stalica  
12. Patryk Kielan  

*najlepszy zawodnik RCC

Zobacz też

W sobotę do Lublina!

Flesz tygodnia - odcinek 4

Krzysztof Gola na zgrupowaniu kadry U-19

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.