Krzysztof Gola na zgrupowaniu kadry U-19

FNM / 2015-04-16

Od czwartku do końca weekendu nasz młody zawodnik będzie przebywać na konsultacji Reprezentacji Polski Rugby 7 do lat 19. Oznacza to, że nie pojedzie z drużyną na turniej mistrzowski do Lublina. Ważniejszy jest w tej chwili jednak fakt, że będzie miał doskonałą szansę by swoje umiejętności zaprezentować sztabowi szkoleniowemu kadry.

Swoją przydatność do gry w reprezentacji Krzysztof Gola będzie próbował udowodnić w najbliższych dniach - najpierw na treningach, a później w trakcie turnieju Baltic Cup, w którym w sobotę w Gdańsku zagra kadra. Będzie to jednocześnie ostatni sprawdzian reprezentacji Polski przed Mistrzowstami Europy, które odbędą się we Francji.

Urodzony w 1997 roku zawodnik swoją przygodę z rugby rozpoczął ponad trzy lata temu. Z pierwszą drużyną trenuje od lipca 2014, a debiut w seniorskim rugby zaliczył październiku w Rudzie Śląskiej. W rozgrywkach rugby 7 występował zarówno jako filar młyna jak i łącznik ataku oraz środkowy. Mimo skromnego doświadczenia w "dorosłym rugby" prezentował się na boisku bardzo solidnie, w szczególności w grze obronnej i przy odbiorze wysokich piłek.

Miejsce Krzysztofa Goli w składzie RCC na zawody w Lublinie zajmie jego rówieśnik Patryk Kielan.

>> Profil Krzysztofa Goli

Zobacz też

W sobotę do Lublina!

Flesz tygodnia - odcinek 4

Mistrzostwa Polski wchodzą w decydującą fazę

Już niedługo...

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Podsumowanie sezonu 2019/20 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo krótki, bo zaledwie tak naprawdę trzymiesięczny sezon 2019/2020. Spowodowane to było oczywiście pandemią koronawirusa, przez którą praktycznie nie odbyła się runda wiosenna (z reguły intensywniejsza niż jesień). Nasz Klub został ostatecznie sklasyfikowany na 18....

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2019/20

Przez pandemię koronawirusa rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2019/2020 zakończyły się przedwcześnie. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

Mini-przewodnik po zasadach rugby

"Fajnie to wygląda, ale za bardzo nie wiem, o co chodzi". Mieliście kiedyś takie przemyślenia, oglądając mecz rugby? Mamy nadzieję, że nigdy więcej ich nie będzie po przeczytaniu naszego krótkiego streszczenia zasad gry.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.