Krzysztof Gola na zgrupowaniu kadry U-19

FNM / 2015-04-16

Od czwartku do końca weekendu nasz młody zawodnik będzie przebywać na konsultacji Reprezentacji Polski Rugby 7 do lat 19. Oznacza to, że nie pojedzie z drużyną na turniej mistrzowski do Lublina. Ważniejszy jest w tej chwili jednak fakt, że będzie miał doskonałą szansę by swoje umiejętności zaprezentować sztabowi szkoleniowemu kadry.

Swoją przydatność do gry w reprezentacji Krzysztof Gola będzie próbował udowodnić w najbliższych dniach - najpierw na treningach, a później w trakcie turnieju Baltic Cup, w którym w sobotę w Gdańsku zagra kadra. Będzie to jednocześnie ostatni sprawdzian reprezentacji Polski przed Mistrzowstami Europy, które odbędą się we Francji.

Urodzony w 1997 roku zawodnik swoją przygodę z rugby rozpoczął ponad trzy lata temu. Z pierwszą drużyną trenuje od lipca 2014, a debiut w seniorskim rugby zaliczył październiku w Rudzie Śląskiej. W rozgrywkach rugby 7 występował zarówno jako filar młyna jak i łącznik ataku oraz środkowy. Mimo skromnego doświadczenia w "dorosłym rugby" prezentował się na boisku bardzo solidnie, w szczególności w grze obronnej i przy odbiorze wysokich piłek.

Miejsce Krzysztofa Goli w składzie RCC na zawody w Lublinie zajmie jego rówieśnik Patryk Kielan.

>> Profil Krzysztofa Goli

Zobacz też

W sobotę do Lublina!

Flesz tygodnia - odcinek 4

Mistrzostwa Polski wchodzą w decydującą fazę

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.