W sobotę do Lublina!

TO / 2015-04-16

W sobotę zawodnicy RC Częstochowa udadzą się do Lublina na pierwsze tegoroczne oficjalne zawody. Mimo praktycznie zapewnionego awansu do półfinału Mistrzostw Polski Rugby 7, nastroje w drużynie przed ostatnią rundą eliminacji są bojowe.

W turnieju weźmie udział sześć drużyn, oprócz gospodarczy i częstochowian będą to Rugby Ruda Śląska, Juvenia Kraków, AZS Rzeszów oraz RK Sanok.

- Czujemy się pewni awansu, ale zawody w Lublinie będą dla nas przede wszystkim najważniejszym przetarciem przed kluczowym dla nas turniejem, czyli półfinałem w Częstochowie, który czeka nas 1 maja - zapowiada trener RCC, Mateusz Nowak.
Wydawać by się mogło, że wobec tego sobotnie zawody będą potraktowane przez częstochowian ulgowo, jednak zawodnicy rozwiewają wszelkie wątpliwości.

- Cała drużyna ciężko pracowała w zimowym okresie przygotowawczym, widać, że wszyscy są pełni entuzjazmu i z niecierpliwością czekają na pierwszy poważny sprawdzian. - ocenia Rafał Bednarek, skrzydłowy RCC. - W turnieju w Lublinie liczę na podium. W grupie mamy kilka bardzo silnych ekip, z którymi może być ciężko wygrać, natomiast z ręką na sercu mogę powiedzieć za cały zespół, że zrobimy wszystko, żeby pokazać, że częstochowskie rugby ma się dobrze i mierzy w podium MPS.

Słowa te potwierdza jeden z najbardziej doświadczonych graczy w szeregach RCC, Michał Krzypkowski. - W ostatnich tygodniach drużyna zostawiła dużo zdrowia na boisku, żeby jak najlepiej przygotować się do turnieju w Lublinie. Sobotnie zawody będą ważną próbą przed półfinałem i liczę na to, że w końcu uda nam się przełamać pecha i stanąć po raz pierwszy w tym sezonie na podium - mówi "Krzypek".

Czy faktycznie passa czwartych miejsc zostanie zakończona i zielono-czarni po raz pierwszy w tym sezonie wygrają mecz w fazie finałowej turnieju? O tym przekonamy się już w sobotę.

Zobacz też

Flesz tygodnia - odcinek 4

Mistrzostwa Polski wchodzą w decydującą fazę

Sparingi w Łodzi także "do przodu"

Już niedługo...

Nabór do Szkółki Rugby RCC

15 i 17 września

dowiedz się więcej

Nie przegap

Ruszył sklep internetowy RCC!

Zapraszamy na zakupy do sklepu internetowego Rugby Club Częstochowa. W jego asortymencie znaleźć można odzież i akcesoria z grafikami związanymi z naszym klubem, a także samym rugby.

Dłuższa historia częstochowskiego rugby

Jak dowodzą różne źródła działalność Rugby Clubu Częstochowa to nie narodziny, a raczej odrodzenie tej dyscypliny w naszym mieście. Okazuje się, że już kilkadziesiąt lat temu częstochowianie grali w rugby, a nawet gościli u siebie w mieście mecze międzynarodowe!

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2020/21

Z powodu pandemii mało brakło, a ten sezon byłby w pełni stracony. Na szczęście powrót uczniów do szkół w maju sprawił, że postanowiono również reaktywować rozgrywki szkolne i to na wszystkich poziomach - miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim. Poniżej ich krótkie podsumowanie.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.