Mistrzostwa Polski wchodzą w decydującą fazę

TO / 2015-04-14

Już w sobotę RC Częstochowa zagra w Lublinie, gdzie odbędzie czwarty turniej eliminacyjny Mistrzostw Polski Rugby 7. W ostatni weekend grały grupy zachodnia i północna. Jak wygląda obecnie sytuacja w rozgrywkach i o co będą walczyć częstochowianie?

Północna i zachodnia część Polski zakończyła zmagania w regionalnych eliminacjach w ubiegły weekend. Na Pomorzu prym wiodły drużyny z Trójmiasta, a w grupie Zachodniej Tytan Gniezno i Husar Bolesławiec. W najbliższy weekend czeka nas natomiast zakończenie wstępnej fazy rozgrywek w pozostałych grupach.

Zgodnie z przyjętymi zasadami, w do awansu konieczny jest udział we wszystkich czterech turniejach eliminacyjnych. Jak na razie, w najbardziej nas interesującej grupie Południowej komplet rozegranych rund oprócz RCC mają na koncie drużyny z czołówki tabeli, czyli Budowlani Lublin i Rugby Ruda Śląska, a także zespół z Bielska-Białej. Duże szanse na awans do półfinału mają także AZS Rzeszów i Juvenia Kraków, ale wiele może ostatecznie zależeć od interpretacji Polskiego Związku Rugby i tego, jak potraktowane będą drużyny z mniejszą liczbą turniejów.

Bez względu na to, sobotni turniej da odpowiedź na pytanie, na ile efektywnie przepracowały długą zimową przerwę poszczególne zespoły. Dla części drużyn będzie też ostatnim gwizdkiem, by zapewnić sobie awans do półfinału Mistrzostw Polski, który jak wiadomo rozegrany zostanie 1 maja w Częstochowie.

Tabela grupy Południowej po trzech turniejach: 

Poz. Klub Pkt.
1. Budowlani Lublin 38
2. KS Rugby Ruda Śląska 36
3. RC Częstochowa 21
4. AZS Rzeszów 16
5. Juvenia Kraków 15
6. Biało-Czarni Nowy Sącz 11
7. RC Bielsko Biała 11
8. Czarni w Bytomiu 6
9. RK Sanok 4

Skład częstochowskiego półfinału uzupełnią najlepsze drużyny z grupy Centralnej, która zakończy swoje zmagania w eliminacjach w niedzielę turniejem w Białymstoku. Spodziewać się można, że awans uzyska tam prowadząca w tabeli warszawska Legia, Gentlemans Łódź, Rugby Białystok i AZS AWF Warszawa. Najbardziej wymagającym rywalem w półfinale może być jednak Orkan Sochaczew, o ile ten zespół zakwalifikuje się do dalszej fazy.

Kategorie: #Rugby 7

Zobacz też

Flesz tygodnia - odcinek 4

Sparingi w Łodzi także "do przodu"

Alleluja!

Już niedługo...

Nie przegap

Dłuższa historia częstochowskiego rugby

Jak dowodzą różne źródła działalność Rugby Clubu Częstochowa to nie narodziny, a raczej odrodzenie tej dyscypliny w naszym mieście. Okazuje się, że już kilkadziesiąt lat temu częstochowianie grali w rugby, a nawet gościli u siebie w mieście mecze międzynarodowe!

Kto może grać w rugby?

Każda z dyscyplin sportowych preferuje zawodników o określonych cechach fizycznych. Nie inaczej jest w rugby. Stereotyp, że w rugby odnajdują się zawodnicy o ogromnej posturze jest po części prawdziwy, ale... drużyna złożona tylko z takich osiłków przegrywałaby mecz za meczem....

Mini-przewodnik po zasadach rugby

"Fajnie to wygląda, ale za bardzo nie wiem, o co chodzi". Mieliście kiedyś takie przemyślenia, oglądając mecz rugby? Mamy nadzieję, że nigdy więcej ich nie będzie po przeczytaniu naszego krótkiego streszczenia zasad gry.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.