Flesz tygodnia - odcinek 4

FNM / 2015-04-12

W ten weekend nasi zawodnicy odpoczywają, a regeneracja przyda się, bo już za tydzień wracamy do gry o Mistrzostwo Polski. Oto, co w trawie piszczy na mniej niż tydzień przed zawodami w Lublinie.

Po udanych wyprawach na sparingi do Warszawy i Łodzi w ostatnich dwóch tygodniach nasza drużyna skupiła się na intensywnych treningach, które przynajmniej dwa razy w tygodniu kończyły się wewnętrznymi sparingami.

- Najważniejsze, że po tych sparingach oraz grach wewnętrznych, które były wyjątkowo intensywne wszyscy są zdrowi i nie ma urazów. Na kilku pozycjach jest mocna rywalizacja o miejsce w pierwszym składzie, może to nie jest jeszcze kłopot bogactwa, ale na pewno korzyść jest w tym że w praktyce bardzo niewielu zawodników może czuć się pewnym wyjścia w pierwszej siódemce - mówi trener Mateusz Nowak.

Ten weekend nasi zawodnicy mieli wolny, ale jeszcze kilka dni temu była możliwość rozegrania sparingu w Częstochowie. - Ostatecznie zrezygnowaliśmy z tego scenariusza. Te wewnętrzne gry w okazały się na tyle dobre jakościowo, że uznaliśmy że lepszym rozwiązaniem będzie możliwość gry dla całego szerokiego składu i w ten sposób zakończyliśmy ostatni mikrocykl treningowy - tłumaczy Mateusz Nowak.

Już w najbliższą sobotę nasi zawodnicy udadzą się do Lublina, by w czwartym turnieju eliminacyjnym przypieczętować swój awans do półfinału Mistrzostw Polski, który 1 maja odbędzie się w Częstochowie. Szersza zapowiedź zawodów już w najbliższych dniach.

Zobacz też

Sparingi w Łodzi także "do przodu"

Flesz tygodnia - odcinek 3

Flesz tygodnia - odcinek 2

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.