Flesz tygodnia - odcinek 4

FNM / 2015-04-12

W ten weekend nasi zawodnicy odpoczywają, a regeneracja przyda się, bo już za tydzień wracamy do gry o Mistrzostwo Polski. Oto, co w trawie piszczy na mniej niż tydzień przed zawodami w Lublinie.

Po udanych wyprawach na sparingi do Warszawy i Łodzi w ostatnich dwóch tygodniach nasza drużyna skupiła się na intensywnych treningach, które przynajmniej dwa razy w tygodniu kończyły się wewnętrznymi sparingami.

- Najważniejsze, że po tych sparingach oraz grach wewnętrznych, które były wyjątkowo intensywne wszyscy są zdrowi i nie ma urazów. Na kilku pozycjach jest mocna rywalizacja o miejsce w pierwszym składzie, może to nie jest jeszcze kłopot bogactwa, ale na pewno korzyść jest w tym że w praktyce bardzo niewielu zawodników może czuć się pewnym wyjścia w pierwszej siódemce - mówi trener Mateusz Nowak.

Ten weekend nasi zawodnicy mieli wolny, ale jeszcze kilka dni temu była możliwość rozegrania sparingu w Częstochowie. - Ostatecznie zrezygnowaliśmy z tego scenariusza. Te wewnętrzne gry w okazały się na tyle dobre jakościowo, że uznaliśmy że lepszym rozwiązaniem będzie możliwość gry dla całego szerokiego składu i w ten sposób zakończyliśmy ostatni mikrocykl treningowy - tłumaczy Mateusz Nowak.

Już w najbliższą sobotę nasi zawodnicy udadzą się do Lublina, by w czwartym turnieju eliminacyjnym przypieczętować swój awans do półfinału Mistrzostw Polski, który 1 maja odbędzie się w Częstochowie. Szersza zapowiedź zawodów już w najbliższych dniach.

Zobacz też

Sparingi w Łodzi także "do przodu"

Flesz tygodnia - odcinek 3

Flesz tygodnia - odcinek 2

Już niedługo...

Nie przegap

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2019/20

Przez pandemię koronawirusa rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2019/2020 zakończyły się przedwcześnie. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

"Mogę z dumą powiedzieć: jestem rugbistką"

O kobiecym rugby krąży mnóstwo stereotypów. Jeden z nich to przekonanie, iż uprawiać ten sport mogą tylko osoby o potężnej posturze, posiadające ponadprzeciętną siłę, a inne warunki fizyczne nie wchodzą w grę. Natomiast żeńska część RCC posiada dwa mocne dowody, które...

Mini-przewodnik po zasadach rugby

"Fajnie to wygląda, ale za bardzo nie wiem, o co chodzi". Mieliście kiedyś takie przemyślenia, oglądając mecz rugby? Mamy nadzieję, że nigdy więcej ich nie będzie po przeczytaniu naszego krótkiego streszczenia zasad gry.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.