Sparingi w Łodzi także "do przodu"

FNM / 2015-03-29

Cztery wartościowe pojedynki rozegrali rugbiści RCC w sobotę w Łodzi. Rywale - GRC Łódź - dzielnie stawiali opór, ale w przekroju całego dnia, musieli uznać wyższość naszej drużyny. Podobnie jak w Warszawie trzy pierwsze sparingi padły łupem RCC, a dopiero ostatni mecz okazał się zwycięski dla gospodarzy.

fot. Mirosław Jabłoński

Areną sobotnich zmagań był stadion Budowlanych przy ul. Górniczej - jedna z mekk rugby w Polsce. Częstochowianie udali się na łódzkie Bałuty w czternastoosobowym składzie. Z wyjazdu wyeliminowany został w ostatniej chwili Krzysztof Gola, zmagający się z grypą. W barwach RCC wystąpił także zawodnik testowany pod kątem pozycji łącznika młyna.

Poszczególne sparingi miały bardzo różny obraz, a to dlatego że niemal w każdej połówce na boisku pojawiała się inna siódemka. Były więc momenty gry bardzo dobrej, i takiej w której błędów było nieco więcej. Z dobrej strony pokazali się nieobecni w Warszawie – Krzypkowski i Balsam i w tej chwili wydają się być jednym z ważniejszych ogniw w składzie zespołu. Bardzo spokojnie i pewnie zagrał także (na różnych pozycjach) Patryk Weżgowiec.

Zupełnie inny styl gry prezentowali rywale, aniżeli miało to miejsce dwa tygodnie temu w Warszawie. Tym razem główną bronią gospodarzy były indywidualne rajdy, gra z kontry i próby gry nogą. Z tymi, momentami nieco chaotycznymi atakami, nasi zawodnicy nie zawsze radzili sobie poprawnie.

Już jutro naszych zawodników czeka analiza video sobotnich meczy. Natomiast kolejne zawody, inauguracja wiosennych rozgrywek o Mistrzostwo Polski, odbędą się ostatecznie 18 kwietnia, a nie jak planowano pierwotnie 11.04.

GRC Łódź – Rugby Club Częstochowa 5:24; 15:22; 5:20; 22:12

Skład RCC: Antczak, Balsam, Bednarek, Kapica, Kielan, Krzypkowski (kapitan), Nowak, Ociepa, Popczyk, Rokosa, Sterna, Wachelka, Weżgowiec, Zawodnik testowany

Zobacz też

Flesz tygodnia - odcinek 3

A więc wiosna - pierwsze sparingi za nami

Flesz tygodnia - odcinek 2

Już niedługo...

Nie przegap

Kto może grać w rugby?

Każda z dyscyplin sportowych preferuje zawodników o określonych cechach fizycznych. Nie inaczej jest w rugby. Stereotyp, że w rugby odnajdują się zawodnicy o ogromnej posturze jest po części prawdziwy, ale... drużyna złożona tylko z takich osiłków przegrywałaby mecz za meczem....

Podsumowanie sezonu 2019/20 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo krótki, bo zaledwie tak naprawdę trzymiesięczny sezon 2019/2020. Spowodowane to było oczywiście pandemią koronawirusa, przez którą praktycznie nie odbyła się runda wiosenna (z reguły intensywniejsza niż jesień). Nasz Klub został ostatecznie sklasyfikowany na 18....

"Mogę z dumą powiedzieć: jestem rugbistką"

O kobiecym rugby krąży mnóstwo stereotypów. Jeden z nich to przekonanie, iż uprawiać ten sport mogą tylko osoby o potężnej posturze, posiadające ponadprzeciętną siłę, a inne warunki fizyczne nie wchodzą w grę. Natomiast żeńska część RCC posiada dwa mocne dowody, które...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.