Sparingi w Łodzi także "do przodu"

FNM / 2015-03-29

Cztery wartościowe pojedynki rozegrali rugbiści RCC w sobotę w Łodzi. Rywale - GRC Łódź - dzielnie stawiali opór, ale w przekroju całego dnia, musieli uznać wyższość naszej drużyny. Podobnie jak w Warszawie trzy pierwsze sparingi padły łupem RCC, a dopiero ostatni mecz okazał się zwycięski dla gospodarzy.

fot. Mirosław Jabłoński

Areną sobotnich zmagań był stadion Budowlanych przy ul. Górniczej - jedna z mekk rugby w Polsce. Częstochowianie udali się na łódzkie Bałuty w czternastoosobowym składzie. Z wyjazdu wyeliminowany został w ostatniej chwili Krzysztof Gola, zmagający się z grypą. W barwach RCC wystąpił także zawodnik testowany pod kątem pozycji łącznika młyna.

Poszczególne sparingi miały bardzo różny obraz, a to dlatego że niemal w każdej połówce na boisku pojawiała się inna siódemka. Były więc momenty gry bardzo dobrej, i takiej w której błędów było nieco więcej. Z dobrej strony pokazali się nieobecni w Warszawie – Krzypkowski i Balsam i w tej chwili wydają się być jednym z ważniejszych ogniw w składzie zespołu. Bardzo spokojnie i pewnie zagrał także (na różnych pozycjach) Patryk Weżgowiec.

Zupełnie inny styl gry prezentowali rywale, aniżeli miało to miejsce dwa tygodnie temu w Warszawie. Tym razem główną bronią gospodarzy były indywidualne rajdy, gra z kontry i próby gry nogą. Z tymi, momentami nieco chaotycznymi atakami, nasi zawodnicy nie zawsze radzili sobie poprawnie.

Już jutro naszych zawodników czeka analiza video sobotnich meczy. Natomiast kolejne zawody, inauguracja wiosennych rozgrywek o Mistrzostwo Polski, odbędą się ostatecznie 18 kwietnia, a nie jak planowano pierwotnie 11.04.

GRC Łódź – Rugby Club Częstochowa 5:24; 15:22; 5:20; 22:12

Skład RCC: Antczak, Balsam, Bednarek, Kapica, Kielan, Krzypkowski (kapitan), Nowak, Ociepa, Popczyk, Rokosa, Sterna, Wachelka, Weżgowiec, Zawodnik testowany

Zobacz też

Flesz tygodnia - odcinek 3

A więc wiosna - pierwsze sparingi za nami

Flesz tygodnia - odcinek 2

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.