Flesz tygodnia - odcinek 3

FNM / 2015-03-25

W najbliższy weekend zielono-czarni rozegrają kolejną serię sparingów. W sobotę czeka ich wyprawa do Łodzi, gdzie formę częstochowian sprawdzą zawodnicy GRC Łódź.

Do treningów powrócili już wszyscy zawodnicy kontuzjowani i chorzy w poprzednich tygodniach. Do Łodzi drużyna powinna pojechać w optymalnym zestawieniu, a jedyna niepewność dotyczy Tomasza Wachelki, który w odczuwa skutki jednej z ostatnich wewnętrznych gier. W 14-osobowym składzie na sparing zaszła jedna zmiana – szansę gry otrzyma Jakub Rokosa, a miejsce w składzie zajmie kosztem Michała Stalicy.

Trwają także starania, aby do Łodzi pojechał z drużyną zawodnik z jednego z klubów z regionu w ramach testów. Chodzi o potencjalne wzmocnienie na pozycji łącznika młyna, na której od dłuższego czasu brakuje w RCC stabilizacji. Po tym jak w połowie 2014 roku miejsce w składzie stracił definitywnie Jakub Mitek, testowany był w tej roli Karol Balsam. Jednak już w tegorocznych grach, na „dziewiątce” pojawiają się wymiennie Mateusz Nowak i Patryk Weżgowiec. W tej chwili udział zawodnika testowanego w sobotnim sparingu nie jest jeszcze pewny.

Nasi sobotni rywale – GRC Łódź - rozpoczęli już sezon w swojej grupie rozgrywek. W pierwszym turnieju rozegranym w Warszawie zajęli 3 miejsce. Objawieniem zawodów okazała się ekipa z Białegostoku, która dopiero w finale uległa niezwykle silnemu Orkanowi Sochaczew.

Skład RCC: Antczak, Kielan, Popczyk, Rokosa, Sterna, Ociepa, Wachelka, (młyn), oraz Balsam, Bednarek, Gola, Kapica, Krzypkowski, Nowak, Weżgowiec (atak).

Sparingi rozegrane zostaną na stadionie K.S. Budowlani Łódź, przy ul. Górniczej.

Zobacz też

A więc wiosna - pierwsze sparingi za nami

Flesz tygodnia - odcinek 2

"Stwierdziłem, że muszę dać z siebie nie...

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.