Kolejnym rywalem Koliber Sosnowiec

Tomasz Ociepa / 2008-10-24

W niedzielę o godz. 13.00 w Sosnowcu gracze Rugby Club Częstochowa zmierzą się z miejscowym Kolibrem. Mecz drugiej kolejki Regionalnej Ligi Rugby zapowiada się na wyrównany pojedynek, którego przebieg wyjątkowo trudno przewidzieć.

W pierwszym meczu częstochowianie ulegli na wyjeździe Juvenii II Kraków. Sosnowiczanie natomiast tydzień temu pauzowali i będzie to dla nich pierwszy mecz w rozgrywkach, w związku z czym trudno ocenić ich potencjał w kontekście niedzielnego spotkania.

- Oba zespoły prezentują zupełnie odmienny sposób gry. Podczas gdy nasza drużyna w większym stopniu wykorzystuje warunki fizyczne zawodników młyna, rugbiści Kolibra są szybsi i będą chcieli oszukać naszą obronę grą ręką. Na pewno pomogą im w tym spore doświadczenia z turniejów "siódemek", w których niejednokrotnie pokazali świetne wyszkolenie techniczne w tym elemencie. - wyjaśnia Mateusz Nowak, grający trener RC Częstochowa. - Decydujące znaczenie będzie miało to, któremu zespołowi uda się narzucić swój styl gry.

Skład Rugby Club Częstochowa:
Młyn:
Banaszczyk Błażej
Bonarski Michał
Gęsiarz Marcin
Królak Daniel
Krzypkowski Michał
Majchrzak Damian
Markowski Michał
Skibiński Michał
Suszek Marek
Szymczyk Tomasz

Atak:
Boral Mateusz
Gnych Maciej
Kembłowski Piotr
Konefał Dawid
Mitek Jakub
Nowak Mateusz
Ociepa Tomasz
Skibiński Dawid
Szczerba Marcin

Zobacz też

Krakowskie Smoki za mocne...

Na początek Juvenia Kraków

Rusza Liga Regionalna!

Już niedługo...

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Podsumowanie sezonu 2019/20 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo krótki, bo zaledwie tak naprawdę trzymiesięczny sezon 2019/2020. Spowodowane to było oczywiście pandemią koronawirusa, przez którą praktycznie nie odbyła się runda wiosenna (z reguły intensywniejsza niż jesień). Nasz Klub został ostatecznie sklasyfikowany na 18....

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2019/20

Przez pandemię koronawirusa rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2019/2020 zakończyły się przedwcześnie. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

Mini-przewodnik po zasadach rugby

"Fajnie to wygląda, ale za bardzo nie wiem, o co chodzi". Mieliście kiedyś takie przemyślenia, oglądając mecz rugby? Mamy nadzieję, że nigdy więcej ich nie będzie po przeczytaniu naszego krótkiego streszczenia zasad gry.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.