Potrenują z Rudą

Redakcja / 2008-02-08

W najbliższą sobotę za sprawą gościnności włodarzy Rugby Club Ruda Śląska częstochowscy zawodnicy zawitają do na Śląsk. Rugbyści odbędą wspólny trening z zawodnikami z Rudy Śląskiej, który poprowadzi - krajowy oficer rozwoju rugby, trener Posnani Poznań - Tomasz Kapustka.

Zaproszenie ze strony Rudy Śląskiej jest potwierdzeniem pozytywnych stosunków między naszymi klubami. Zebranie jak największej ilości zawodników na takim treningu wyjdzie tylko z korzyścią dla rozwoju rugby w naszym regionie. Myślę, że już niedługo będziemy mogli się zespołowi z Rudy Śląskiej zrewanżować. - mówi trener Mateusz Nowak.
Do Rudy Śląskiej pojedzie wraz z nim ośmiu zawodników. Jadą zawodnicy, którzy najsumienniej przepracowali okres od listopada do stycznia, dla nich to ma być nagroda, a dla reszty zespołu motywacja do jeszcze cięższej pracy - wyjaśnia trener.
Ze składu wypadł w ostatniej chwili Błażej Banaszczyk, a jego miejsce zajął Tomasz Ociepa.
Po wspólnym treningu obie drużyny zagrają kontrolny test-mecz, który pozwoli porównać ich aktualny stan przygotowania do nadchodzącego sezonu.

Skład Rugby Club Częstochowa:
Mitek Jakub, Gnych Maciej, Nowicki Tomasz, Majchrzak Damian, Markowski Michał, Kuczyński Michał, Całus Łukasz, Ociepa Tomasz, Nowak Mateusz.

Zobacz też

Podsumowanie rundy jesiennej

Witamy na oficjalnej stronie Rugby Club...

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.