Flesz tygodnia - odcinek 2

FNM / 2015-03-18

Pierwsze tegoroczne mecze już za naszymi zawodnikami. Do ligowego startu pozostały niecałe cztery tygodnie. W kolejnym wydaniu "Flesza tygodnia" piszemy o tym, co słychać w drużynie.

Co wiemy po pierwszych tegorocznych sparingach? Gra wygląda obiecująco, ale znaków zapytania jest wciąż wiele. Po pierwsze skład, który pojawił się na boisku w Warszawie nie był pełny. Rola Michała Krzypkowskiego czy Rafała Bednarka była jesienią więcej niż znacząca i aby ocenić grę drużyny warto poczekać do ich występów. Po drugie, trudno ocenić jaką realnie siłą sportową dysponuje ostatni rywal RCC, także sprawdzający w ostatnim sparingu szeroką kadrę zawodników.

Mecze w Warszawie były także kolejnym etapem poszukiwania pierwszej "dziewiątki" RCC. Na tej pozycji występowali wymiennie Mateusz Nowak i Patryk Weżgowiec, ale w odwodzie jest jeszcze jedno rozwiązanie, które być może uda się sprawdzić w kolejnym sparingu. Jest to bez wątpienia kluczowa pozycja i decyzja kto zagra w tej roli, przynajmniej w pierwszej tego połowie roku, powinna zapaść możliwie szybko.

W tym tygodniu nasza drużyna w pełni przeniosła już zajęcia na murawę. Pogoda sprzyja, a w związku z tym spodziewać się można intensywnej pracy nad taktyką i poruszaniem po boisku. Jak mówią trenerzy, w planach jest także duża ilość wewnętrznych gier. W weekend 28/29.03 przed naszymi zawodnikami kolejny wyjazdowy sparing. Do ustalenia pozostały już tylko szczegóły i jeśli nic nie stanie na przeszkodzie RCC na te pojedynki wybierze się do Łodzi.

Zobacz też

A więc wiosna - pierwsze sparingi za nami

Flesz tygodnia - premiera

Wybrano zarząd na kolejną kadencję

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.