Wybrano zarząd na kolejną kadencję

TO / 2015-03-09

Wczoraj poznaliśmy nowy skład zarządu Rugby Club Częstochowa, który został wyłoniony na walnym zebraniu sprawozdawczo-wyborczym członków klubu. Nie było większych zmian w obsadzie zarządu, a prezesem klubu przez kolejne 3 lata pozostanie Katarzyna Sterna.

fot. Klaudia Oboza

Zebranie rozpoczęto od podsumowania ubiegłorocznej działalności klubu, a prezes Sterna podziękowała każdemu z członków zarządu za dotychczasową pracę na rzecz rozwoju częstochowskiego rugby. Precyzyjnych wyjaśnień co do przepływu każdej złotówki w RCC udzielił z kolei Michał Krzypkowski, odpowiedzialny za porządkowanie finansowych spraw klubu.

Najistotniejszym punktem zebrania był oczywiście wybór prezesa klubu i członków zarządu. W tym zakresie obecni na zebraniu byli wyjątkowo zgodni, a Katarzyna Sterna została jednogłośnie wybrana na stanowisko prezesa Rugby Clubu Częstochowa. Wątpliwości nie było również co do ustalenia składu zarządu. Pozostali w nim wspomniany Krzypkowski, Tomasz Wachelka odpowiedzialny za sprawy sportowe oraz Mateusz Nowak koordynujący strategię działania klubu. Nową osobą w zarządzie jest Rafał Bendarek jako reprezentant grupy opiekującej się stadionem przy ul. Kopalnianej.

- Zaufanie, jakim obdarzyli dotychczasowy zarząd klubu jego członkowie, jest najlepszym dowodem na to, że nasza ciężka praca idzie we właściwym kierunku - komentuje prezes Katarzyna Sterna. - Każda z tych osób ma swój zakres obowiązków, z których wszyscy wywiązują się wzorowo, dlatego jak widać nie było potrzeby większych zmian. W działaniach pomoże nam też świeża krew w postaci Rafała - kończy Sterna.

- Spotkał mnie zaszczyt dołączenia do Zarządu Rugby Clubu Częstochowa, z czego się bardzo cieszę i dziękuję zawodnikom za zaufanie - mówi Bednarek. - Nie odczuwam w związku z tym jakiegoś szczególnego ciśnienia, ponieważ jestem pewny, że podołam zadaniom, które będą przede mną. Jeśli podejdę do tego z tak zwaną zimną głową, nie powinno być żadnych problemów, zwłaszcza, że zawsze mogę liczyć na pomoc kolegów. Do zarządu trafiłem jako osoba, która będzie odpowiedzialna za stadion przy ulicy Kopalnianej, gdyż niedawno wraz z Kubą Antczakiem i Tomkiem Ociepą zostaliśmy opiekunami naszego obiektu sportowego. W związku z tym będę starał się zwrócić większą uwagę członków zarządu na sprawy związane ze stadionem, a następnie wspólnymi siłami z Kubą i Tomkiem będziemy wdrażać w życie odpowiednie rozwiązania. Nasza grupa mając swojego przedstawiciela w zarządzie będzie mogła szybciej i sprawniej realizować plany ulepszenia poszczególnych elementów stadionu, czy to murawy czy też obiektu sanitarnego, który w tym roku tam powstanie - zapowiada nowy członek zarządu.

Na koniec w głosowaniu wybrano skład komisji rewizyjnej. Będą ją stanowić Jakub Mitek, Tomasz Ociepa oraz Kamil Skowron.

Oprócz wyborów do władz klubu, podczas walnego zebrania dokonano kliku zmian w statucie mających na celu usprawnienie funkcjonowania klubu.

Zobacz też

Flesz tygodnia - premiera

Fakty i mity kobiecego rugby

Gołda z kadrą kobiet w Łodzi

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.