Flesz tygodnia - premiera

FNM / 2015-03-04

Runda wiosenna zbliża się coraz większymi krokami, a my w związku z tym ruszamy z nowym cyklem. Abyście mogli być na bieżąco z wydarzeniami w pierwszej drużynie, raz w tygodniu będziemy starać się publikować flesz - zbiór bieżących informacji i ciekawostek.

Do pierwszych zawodów mistrzowskich, które nasi zawodnicy rozegrają w Lublinie pozostał nieco ponad miesiąc. Drużyna zakończyła okres najcięższych treningów i choć część zajęć nadal koncentruje się na motoryce, to zwłaszcza te na siłowni i bieżni nie są już tak obciążające. W planach na najbliższe tygodnie są oczywiście gry sparingowe. Wstępny harmonogram zakłada mecze w weekendy 14/15.03, oraz 28/29.03. W obu przypadkach będą to pojedynki wyjazdowe, a jeśli chodzi o kierunek możliwa jest Łódź oraz Warszawa.

- Mamy w tej chwili grupę około 16 zawodników, którzy walczą o miejsce w 1. składzie. Oprcy nich, realnie licyz się jeszcze ok. 6 zawodników na nieco niższym poziomie, którzy na treningach muszą udowodnić swoją przydatność. Na oba sparingi planujemy zabrać po 14 zawodników i z tej grupy następnie wybierzemy drużynę, która pojedzie do Lublina - mówi trener Mateusz Nowak.

Kiedy drużyną będzie można zobaczyć w Częstochowie? Oczywiście wiemy już, że czekają nas niezwykle ważne i prestiżowe zawody 1 maja - półfinał Mistrzostw Polski z udziałem 12 najlepszych drużyn z połowy kraju. Możliwe także, że w połowie kwietnia rozegrane zostaną jeszcze dodatkowe gry sparingowe i wtedy ich gospodarzem będzie RCC.

Co ciekawe ostatnie tygodnie to nie tylko ciężkie zajęcia i praca nad formą fizyczną. - W nowym roku wprowadziliśmy kilka nowości do życia 1. drużyny. Szczegółów nie zamierzam zdradzać, ale spotykamy się także z zawodnikami poza treningami i mamy dla nich dodatkowe propozycje, których celem jest umocnienie więzi i przygotowanie mentalne. Mamy w składzie dużo młodych twarzy i dobrze żeby Ci zawodnicy jak najmocniej weszli w drużynę - kończy trener Mateusz Nowak.

Zobacz też

Fakty i mity kobiecego rugby

Gołda z kadrą kobiet w Łodzi

Rugbistki w poszukiwaniu nowych zawodniczek

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.