Drugi turniej CzLR przed nami

MK / 2015-02-23

Już jutro w Hali Częstochowa przy ul. Żużlowej odbędzie się drugi w tym roku szkolnym turniej Częstochowskiej Ligi Rugby. Wygląda na to, że już tej wiosny, listopadowy rekord frekwencji zostanie pobity, gdyż do udziału we wtorkowym turnieju zgłosiło się aż piętnaście szkół.

W listopadowym turnieju udział brało dokładnie stu uczniów z jedenastu szkół, więc przekroczenie setki uczniów biorących udział w zawodach, przy zapowiedzeniu swego udziału przez dziesięć szkół podstawowych i pięć gimnazjów wydaję się być formalnością. Wśród nich znajdą się już „starzy wyjadacze”, a także aż trzy debiutujące szkoły.

„Po raz pierwszy w historii turniej będzie rozstawiony – drużyny, które zajęły najwyższe miejsca w poprzednim turnieju na pewno nie trafią na siebie w pierwszych etapach, co powinno zwiększyć atrakcyjność turnieju. Ponadto jestem bardzo zadowolony z faktu, że zwiększa się liczba startujących szkół, ale jeszcze bardziej budujące jest to, że wśród niektórych z nich, rugby staję się jedną z najważniejszych uprawianych dyscyplin sportowych” - zdradził nam odpowiedzialny za organizajcę CzLR Michał Krzypkowski.

Zainteresowanych zapraszamy również do odwiedzenia fanpage'u Częstochowskiej Ligi Rugby, który znajduje się tutaj. Można tam znaleźć między innymi relacje i zdjęcia z poprzednich edycji turnieju.

II turniej Częstochowskiej Ligi Rugby (2014/2015)
Hala Częstochowa, ul. Żużlowa
Wtorek 24.02.2015 , godz. 12:00.

Zobacz też

Rugbistki w poszukiwaniu nowych zawodniczek

Przekaż 1% podatku dla RCC

Zimowy nabór za nami

Już niedługo...

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Podsumowanie sezonu 2019/20 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo krótki, bo zaledwie tak naprawdę trzymiesięczny sezon 2019/2020. Spowodowane to było oczywiście pandemią koronawirusa, przez którą praktycznie nie odbyła się runda wiosenna (z reguły intensywniejsza niż jesień). Nasz Klub został ostatecznie sklasyfikowany na 18....

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2019/20

Przez pandemię koronawirusa rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2019/2020 zakończyły się przedwcześnie. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

Mini-przewodnik po zasadach rugby

"Fajnie to wygląda, ale za bardzo nie wiem, o co chodzi". Mieliście kiedyś takie przemyślenia, oglądając mecz rugby? Mamy nadzieję, że nigdy więcej ich nie będzie po przeczytaniu naszego krótkiego streszczenia zasad gry.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.