Drugi turniej CzLR przed nami

MK / 2015-02-23

Już jutro w Hali Częstochowa przy ul. Żużlowej odbędzie się drugi w tym roku szkolnym turniej Częstochowskiej Ligi Rugby. Wygląda na to, że już tej wiosny, listopadowy rekord frekwencji zostanie pobity, gdyż do udziału we wtorkowym turnieju zgłosiło się aż piętnaście szkół.

W listopadowym turnieju udział brało dokładnie stu uczniów z jedenastu szkół, więc przekroczenie setki uczniów biorących udział w zawodach, przy zapowiedzeniu swego udziału przez dziesięć szkół podstawowych i pięć gimnazjów wydaję się być formalnością. Wśród nich znajdą się już „starzy wyjadacze”, a także aż trzy debiutujące szkoły.

„Po raz pierwszy w historii turniej będzie rozstawiony – drużyny, które zajęły najwyższe miejsca w poprzednim turnieju na pewno nie trafią na siebie w pierwszych etapach, co powinno zwiększyć atrakcyjność turnieju. Ponadto jestem bardzo zadowolony z faktu, że zwiększa się liczba startujących szkół, ale jeszcze bardziej budujące jest to, że wśród niektórych z nich, rugby staję się jedną z najważniejszych uprawianych dyscyplin sportowych” - zdradził nam odpowiedzialny za organizajcę CzLR Michał Krzypkowski.

Zainteresowanych zapraszamy również do odwiedzenia fanpage'u Częstochowskiej Ligi Rugby, który znajduje się tutaj. Można tam znaleźć między innymi relacje i zdjęcia z poprzednich edycji turnieju.

II turniej Częstochowskiej Ligi Rugby (2014/2015)
Hala Częstochowa, ul. Żużlowa
Wtorek 24.02.2015 , godz. 12:00.

Zobacz też

Rugbistki w poszukiwaniu nowych zawodniczek

Przekaż 1% podatku dla RCC

Zimowy nabór za nami

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.