Rugbistki w poszukiwaniu nowych zawodniczek

OK / 2015-02-19

Wznawiamy naszą ubiegłoroczną akcję - otwarte treningi dla kobiet w rugby! Jeśli jeszcze nie zdecydowałaś się do nas dołączyć lub wahasz się czy to odpowiedni sport dla ciebie, to właśnie te zajęcia mają Cię przekonać.

Sekcja żeńska rośnie w siłę. Nowe zawodniczki, które dołączyły do nas w ubiegłym roku, doskonalą swoją formę i powoli stają się gotowe na swój debiutancki występ. Pod okiem straszych koleżanek ćwiczą wytrzymałość na bieżni, siłę mięśni podnosząc ciężary, oraz koordynację i podstawowe elementy gry na pozostałych treningach.

"Zapraszamy wszystkie chętne dziewczyny do spróbowania swoich sił w rugby. Warto przyjść i obalić wszystkie stereotypy, które krążą o kobiecej odmianie tego sportu. Zrobiły to nasze nowe zawodniczki, które zaledwie po dwóch miesiąch po dołączeniu do drużyny mają o wiele lepszą kondycję niż na początku i powoli uzależniają się od rugby."- zachęca do udziału w zajęciach trener sekcji żeńskiej RCC Jakub Jakubczak.

Dlaczego warto dołączyć właśnie teraz? Ponieważ trwa okres przygotowawczy. Jeśli myślisz, że twoja kondycja daleka jest od ideału, to właśnie z nami możesz ją poprawić. Znamy także wstępny kalendarz rozgrywek kobiecych. Pierwszy turniej Mistrzostw Polski Kobiet odbędzie się na początku kwietnia, więc zostało jeszcze trochę czasu, aby w pełni gotowości zadebiutować jako rugbistka.

Kobiece rugby to także szansa na zagranie z orzełkiem na piersi. Taką okazję miały już dwie nasze zawodniczki – Sylwia Gołda i Kinga Karlińska. Ta pierwsza została ostatnio powołana na pierwsze tegoroczne zgrupowanie reprezentacji w Pobiedziskach. Może to właśnie Ty będziesz następna?

 

Otwarte treningi dla kobiet w rugby

Każdy wtorek, godz. 19:30

Sala przy stadionie RKS Raków przy ulicy Limanowskiego

Zobacz też

Przekaż 1% podatku dla RCC

Półfinał MPS Rugby 7 w Częstochowie

Zimowy nabór za nami

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.