Przekaż 1% podatku dla RCC

TO / 2015-02-08

W tym roku po raz kolejny będzie można wesprzeć rugbistów, przekazując na rzecz częstochowskiego klubu 1% podatku. Działań, na które warto spożytkować każdą dodatkową złotówkę, z pewnością nie zabraknie.

Rozpoczynający się rok będzie niezwykle ważny dla rozwoju częstochowskiego rugby. W niedawnym głosowaniu mieszkańcy Dźbowa zdecydowali o przeznaczeniu miejskich funduszy na rewitalizację stadionu przy ul. Kopalnianej, co znacznie poprawi bazę treningową klubu i możliwości organizacji zawodów wyższej rangi.

Drużyna seniorów będzie walczyć wiosną o awans do finału Mistrzostw Polski w olimpijskiej odmianie rugby. Jednocześnie sekcja żeńska zwiększyła swoją liczebność, co powinno ustabilizować w niej sytuację i sprawić, że dobrze przepracowane pierwsze półrocze, da pozytywne efekty w kolejnym sezonie. Jeszcze większy progres jest widoczny wśród młodzieży - rozgrywki Częstochowskiej Ligi Rugby przyciągają coraz więcej szkół, a żywiołowe reakcje uczestników, jak i wuefistów w trakcie spotkań świadczą o tym, że rywalizacja ta jest traktowana jak najbardziej serio. To z kolei sprawia, że rosnąca liczba uczniów jest zainteresowana spróbowaniem swoich sił w "prawdziwym" rugby. Dzięki temu poszczególne grupy czasem wręcz z trudem mieszczą się w trakcie zajęć na płycie treningowego boiska, co jeszcze kilka lat temu było nie do pomyślenia.

Wszystkie te działania RCC można wspomóc finansowo, nie wydając ani grosza ze swojej kieszeni. Należy jedynie w rocznym zeznaniu podatkowym (PIT) wypełnić rubryki zatytułowane "Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego OPP" następującymi danymi:

- w polu "Nr KRS": 0000270261
- w polu "Cel szczegółowy 1%": RUGBY 10
- w polu "Wnioskowana kwota" należy wpisać kwotę wynoszącą 1% wyliczonego podatku za 2014 rok

Obecny rok będzie więc dla RCC przełomowy. Rozwój infratruktury klubu oraz idący za nim progres sportowy to kolejne etapy budowania silnej pozycji i popularyzacji rugby w naszym mieście. Dokładając tę małą "cegiełkę" możecie wspomóc nas w tym celu.

Zobacz też

Zimowy nabór za nami

Jak drużyna rugby może zmienić Twoje życie

Wielki nabór w pierwszy dzień lutego!

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży

28.10.2018

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Mini-przewodnik po zasadach rugby

"Fajnie to wygląda, ale za bardzo nie wiem, o co chodzi". Mieliście kiedyś takie przemyślenia, oglądając mecz rugby? Mamy nadzieję, że nigdy więcej ich nie będzie po przeczytaniu naszego krótkiego streszczenia zasad gry.

"O rugby nie wiedziałem nic"

Już w środę okazja, by stać się częścią Rugby Clubu Częstochowa. Z tej okazji zapytaliśmy ubiegłorocznych śmiałków, którzy wybrali się wówczas na nabór, o ich wrażenia związane z rozpoczęciem treningów.

1 lutego otwarty nabór do RCC!

Czy zastanawialiście się, skąd wzięliśmy 15 zawodników do gry w II lidze rugby w mieście, które nie ma wielkich rugbowych tradycji? Odpowiedź jest prosta - niemal każdy z nich przyszedł kiedyś na nabór organizowany przez Rugby Club Częstochowa. Teraz i Ty masz szansę stać się...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.