Zimowy nabór za nami

OK / 2015-02-02

Zgodnie ze zwyczajem, początkiem roku przeprowadziliśmy zimowy nabór do wszystkich sekcji naszego klubu. Chętnych spróbowania swych sił w "egzotycznym" sporcie nie brakowalo. W licznym gronie spotkaliśmy się w niedzielne popołudnie w Hali Sportowej na Zawodziu.

fot. Ola Krzypkowska

Nabór odbył się zgodnie ze sprawdzoną już przez nas formułą. Na początek rejestracja kandydatów i obowiązkowa rozgrzewka, aby móc przejść do fazy testów sprawnościowych. Wszyscy uczestnicy pod okiem naszych trenerów mierzyli się w skoku w dal, rzucie piłką lekarską czy biegu wytrzymałościowym. Druga część naboru ukierunkowana była na ćwiczenia stricte rugbowe. Nauka podstawowych podań, czyli stopniowe oswajanie się z nietypową jajowatą piłką, a także podstawy szarży i formacji ataku miały przybliżyć podstawowe elementy występujące w naszej dyscyplinie.

"Nabór to dla nas zawsze wyjątkowe wydarzenie. Zimowe nabory zawsze cieszyły się wśród potencjalnych zawodników i zawodniczek dużym zainteresowaniem. Tak było i tym razem. Natomiast dopiero czas i normalne treningi weryfikują kto zostaje z nami na dłużej. Tak naprawdę testy, które przeprowadzamy w trakcie naboru nie mają na celu eliminowania kogokolwiek. One dają naszym trenerom możliwość zoptymalizowania treningów dla adeptów rugby. Wydaje mi się, że rozmowę o efektach naboru możemy zacząć dopiero przy podsumowaniu sezonu, ponieważ wtedy widzimy w jaki sposób dany zawodnik się rozwinął. Na tę chwilę mogę powiedzieć jedno - cieszy mnie, że z roku na rok niesłabnie zainteresowanie uprawianiem rugby. A co warto dodać najmłodszy uczestnik dzisiejszego naboru miał zaledwie 10 lat." - podsumowała prezes RCC Katarzyna Sterna.

Obecność najmłodszych przykuła również uwagę trenera Mateusza Nowaka:
"Mieliśmy najwięcej osób z roczniku juniora, co akurat bardzo nas cieszy, cała grupa zrobiła fajne wrażenie, ale wyzwanie dopiero przed nimi: muszą dać z siebie maksimum na treningach i krok po kroku poznać tajniki rugby."

Jak widać szkółka rugby niezmiennie rośnie w siłę. Za kilka lat Ci najmłodsi mogą stanowić o sile pierwszej drużyny, gdy dołączą do swoich starszych kolegów i koleżanek. Trzymamy kciuki za wszystkich, którzy z zapałem i energią, już w przyszłym tygodniu rozpoczną treningi, gdyż jak wszyscy wiemy nabór to dopiero początek wspaniałej przygody z rugby.

Zobacz też

Jak drużyna rugby może zmienić Twoje życie

Wielki nabór w pierwszy dzień lutego!

Gołda nominowana w plebiscycie Husarze Rugby...

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.