Rewitalizacja Stadionu Rugby na 1. miejscu!

FNM / 2014-12-19

Dzisiejszy dzień to historyczna data dla częstochowskiego rugby. Głosowanie w ramach budżetu partycypacyjnego przyniosło sukces projektu rewitalizacji stadionu przy ul. Kopalnianej, który zajął pierwsze miejsce wyprzedzając wszystkie inicjatywy z którymi rywalizował.

fot. Tomasz Nowak

Plany rugbistów dotyczące rozwoju obiektu, zyskały poparcie w wysokości 1356 punktów, wyprzedzając kolejny projekt o ponad 400 puntków! Dzięki temu w 2015 roku stadion przy ul. Kopalnianej odmieni swoje oblicze. Za kwotę ok. 150 tys. zł powstanie całkowicie nowe zaplecze w postaci budynku klubowego z szatniami oraz prysznicami dla zawodników i sędziów. Obok boiska staną natomiast nowe, estetyczne wiaty z ławkami dla rezerwowych.

- Dziękujemy wszystkim, którzy wierzą w sens rozwoju rugby w Częstochowie i głosowali na nasz projekt. - komentuje wynik głosowania Katarzyna Sterna, prezes Rugby Clubu Częstochowa. - To dla nas szczególnie ważny sukces, bo osiągnięty dzięki poparciu mieszkańców dzielnicy. To oznacza, że jest zapotrzebowanie na naszą dyscyplinę, a to mobilizuje nas do jeszcze większej pracy - kończy rozpromieniona pani prezes. Radości nie krył także menedżer stadioniu Jakub Jakubczak. - Wierzę, że to pierwszy, a jednocześnie kluczowy krok w kierunku budowy bardzo profesjonalnej bazy dla potrzeb częstochowskiego rugby - powiedział na gorąco po ogłoszeniu wyników.

Zobacz też

Głosowanie zakończone. Czekamy na wyniki

Ostatni dzień głosowania na Stadion Rugby!

Stadion się zmienił, ale wciąż potrzebuje...

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.