Chętnych pań do gry w rugby przybywa

OK / 2014-12-14

Nasza akcja - otwarte treningi dla kobiet - już przynosi pierwsze efekty. Na zajęciach dla dziewczyn robi się tłoczno, coraz więcej chce spróbować swoich sił w rugby!

Trzy tygodnie temu ogłosiliśmy nabór do kobiecej sekcji Rugby Club Częstochowa. W każdy wtorek zainteresowane dziewczyny mogą stawić się na treningu i wraz z obecnym zawodniczkami poznawać elementy gry.- Pozytywnie zaskoczył nas odzew częstochowianek, dawno nie trenowaliśmy w tak licznej grupie. Pierwsze zajęcia ukierunkowane są na poprawę kondycji i koordynacji, dzięki intensywnym ćwiczeniom interwałowym. Dziewczyny mogą zasmakować jak nasze zawodniczki pracują na co dzień. Na treningach wprowadzane są także podstawe elementy gry, aby już od pierwszych zajęć dziewczyny miały styczność z piłką – skomentował trener Jakub Jakubczak.

Chociaż na początku  wszystko może wydawać się trudne, pierwsze zainteresowane są pozytywnie nastawione. Nasi trenerzy dają gwarancję, iż aktywny udział w zimowych treningach przynosi efekty i może być początkiem wspaniałej przygody z rugby. Dlatego zachęcamy wszystkie dziewczyny do uczestnictwa w zajęciach prowadzonych w każdy wtorek o godzinie 19:30 w sali gimnastycznej na stadionie RKS Raków przy ulicy Limanowskiego.

W razie pytań prosimy o kontakt:
Jakub Jakubczak - trener
608 503 037

Zobacz też

Michał Krzypkowski podwójnym laureatem!

Głosowanie zakończone. Czekamy na wyniki

Stadion się zmienił, ale wciąż potrzebuje...

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.