Chętnych pań do gry w rugby przybywa

OK / 2014-12-14

Nasza akcja - otwarte treningi dla kobiet - już przynosi pierwsze efekty. Na zajęciach dla dziewczyn robi się tłoczno, coraz więcej chce spróbować swoich sił w rugby!

Trzy tygodnie temu ogłosiliśmy nabór do kobiecej sekcji Rugby Club Częstochowa. W każdy wtorek zainteresowane dziewczyny mogą stawić się na treningu i wraz z obecnym zawodniczkami poznawać elementy gry.- Pozytywnie zaskoczył nas odzew częstochowianek, dawno nie trenowaliśmy w tak licznej grupie. Pierwsze zajęcia ukierunkowane są na poprawę kondycji i koordynacji, dzięki intensywnym ćwiczeniom interwałowym. Dziewczyny mogą zasmakować jak nasze zawodniczki pracują na co dzień. Na treningach wprowadzane są także podstawe elementy gry, aby już od pierwszych zajęć dziewczyny miały styczność z piłką – skomentował trener Jakub Jakubczak.

Chociaż na początku  wszystko może wydawać się trudne, pierwsze zainteresowane są pozytywnie nastawione. Nasi trenerzy dają gwarancję, iż aktywny udział w zimowych treningach przynosi efekty i może być początkiem wspaniałej przygody z rugby. Dlatego zachęcamy wszystkie dziewczyny do uczestnictwa w zajęciach prowadzonych w każdy wtorek o godzinie 19:30 w sali gimnastycznej na stadionie RKS Raków przy ulicy Limanowskiego.

W razie pytań prosimy o kontakt:
Jakub Jakubczak - trener
608 503 037

Zobacz też

Michał Krzypkowski podwójnym laureatem!

Głosowanie zakończone. Czekamy na wyniki

Stadion się zmienił, ale wciąż potrzebuje...

Już niedługo...

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Podsumowanie sezonu 2019/20 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo krótki, bo zaledwie tak naprawdę trzymiesięczny sezon 2019/2020. Spowodowane to było oczywiście pandemią koronawirusa, przez którą praktycznie nie odbyła się runda wiosenna (z reguły intensywniejsza niż jesień). Nasz Klub został ostatecznie sklasyfikowany na 18....

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2019/20

Przez pandemię koronawirusa rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2019/2020 zakończyły się przedwcześnie. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

Mini-przewodnik po zasadach rugby

"Fajnie to wygląda, ale za bardzo nie wiem, o co chodzi". Mieliście kiedyś takie przemyślenia, oglądając mecz rugby? Mamy nadzieję, że nigdy więcej ich nie będzie po przeczytaniu naszego krótkiego streszczenia zasad gry.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.