W Polsce inwestują w infrastrukturę do rugby

TO / 2014-12-09

Potwierdzeniem dynamicznego rozwoju rugby w Polsce w ostatnich latach jest moda na budowę nowych stadionów. Najsłynniejszym z nich jest oczywiście Stadion Narodowy w Gdyni, ale również w innych, mniejszych i większych miastach powstają nowoczesne obiekty do rugby.

Już w 2010 roku otworzono nowy stadion Arki Gdynia, na którym gości od czasu do czasu również reprezentacja Polski. Dzięki 24-milionowej inwestycji prawie 2,5 tys. kibiców na zadaszonej trybunie może oglądać spotkania rozgrywane na pierwszej w Polsce sztucznej murawie do rugby. Warto w tym miejscu zauważyć, że jej wykonanie różni się od tej wykorzystywanej przez piłkarzy dodatkową amortyzującą warstwą, a nawierzchnie znane choćby z popularnych "Orlików" narażałyby rugbistów na dodatkowe kontuzje.

Juvenia od początku istnienia rugby w Krakowie rozgrywa swoje mecze na stadionie na Błoniach. Mimo to zaledwie dwa tygodnie temu otwarto po drugiej stronie miasta Narodowe Centrum Rugby 7, powstałe na obrzeżach Nowej Huty. Obiekt, na który składają się trzy boiska, w tym dwa z oświetleniem, ma służyć jako baza przygotowań polskiej reprezentacji olimpijskiej na igrzyska w Rio w 2016 roku. Na co dzień wykorzystywać go będą także zawodnicy Nowa Huta Rugby Klubu oraz okoliczni mieszkańcy.

Uroczyste otwarcie Narodowego Centrum Rugby 7

Uroczyste otwarcie Narodowego Centrum Rugby 7 w Krakowie.

Coraz większą popularność w polskich miastach zdobywa idea budżetów partycypacyjnych, które umożliwiają mieszkańcom współdecydowanie o części publicznych wydatków. Chętnie wybierane w głosowaniach są projekty dotyczące infrastruktury sportowej. W tym roku otwarto sfinansowane w ten sposób obiekty do rugby w niedużym Jarocinie, czy znacznie większym Wrocławiu. Co ciekawe, nad Odrą stadion ma służyć również na igrzyskach sportów nieolimpijskich World Games 2017 i jest przystosowany także do dość egzotycznych w naszym kraju dyscyplin, jak np. ultimate frisbee.

Sportowe Centrum Treningowe we Wrocławiu

Sportowe Centrum Treningowe we Wrocławiu.

Na jednym ze świeżo odnowionych obiektów mieli okazję grać także zawodnicy i zawodniczki RC Częstochowa. Sztuczna murawa do rugby jest bowiem częścią malowniczo położonej Burloch Areny w Rudzie Śląskiej, która także w bieżącym roku przeszła gruntowną rewitalizację.

Zrewitalizowana Burloch Arena w Rudzie Śląskiej

Rewitalizacja stadionu Burloch Arena w Rudzie Śląskiej

Zobacz też

Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej!

Wydarzenia, które ożywiły stadion przy ul....

Głosowanie wystartowało. Walczymy o Stadion!

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.