Jest szansa na rewitalizację Stadionu Rugby!

FNM / 2014-12-01

W najbliższy piątek ruszy 7-dniowe głosowanie na projekty zgłoszone do częstochowskiego Budżetu Partycypacyjnego. Wśród nich jest projekt zakładający powstanie zupełnie nowego zaplecza na Stadionie Rugby przy ul. Kopalnianej. Głosować można będzie przez internet.

fot. Klaudia Oboza

W tym roku mieszkańcy Częstochowy po raz pierwszy mogą zdecydować o części publicznych wydatków poprzez ideę Budżetu Partycypacyjnego. Głosowanie odbywa się w dwóch kategoriach - na projekty ogólnomiejskie oraz dzielnicowe. Projekt dotyczący Stadionu Rugby został zgłoszony jako dzielnicowy (dla dzielnicy Dźbów).

W ramach projektu planowana jest:

1) Budowa na stadionie nowego budynku, który będzie stanowił szatnie, pomieszczenia sanitarne oraz zaplecze socjalne.
2) Instalacja przy płycie boiska dwóch profesjonalnych ławek rezerwowych.

Dlaczego warto zagłosować na wniosek dotyczący Stadionu Rugby? - W 2011 roku stadion przy ul. Kopalnianej był na granicy zupełnej ruiny. Własnymi siłami i ogromnym wkładem finansowym wykonaliśmy tam ogrom prac. Dziś jest to funkcjonalny obiekt, na którym odbywa się kilkanaście evenetów w roku. Przez ponad trzy lata pokazaliśmy, że można nam zaufać i że mamy wizję w jakim kierunku to miejsce powinno się rozwijać. Dźbów zasługuje na miejsce, w którym przeżywać można prawdziwe sportowe emocje. Dajmy młodym sportowcom możliwość profesjonalnego rozwoju i stwórzmy miejsce gdzie rozwijać będą pasję - tak do oddania głosu zachęca Prezes Katarzyna Sterna.

W głosowaniu każdy mieszkaniec Częstochowy będzie mógł przyznać 10 punktów na projekty ogólnomiejskie oraz 10 na projekty ze swojej dzielnicy. Wszystko jest więc w Waszych rękach!

Głosowanie potrwa od najbliższego piątku (5.12) do kolejnego czwartku (11.12). Głosować będzie można przez internet lub w wyznaczonych miejscach.

Szczegóły będą dostępne na bieżąco na stronie www.rcc.czest.pl/stadion2014
Powstał także fanpage dedykowany projektowi, zapraszamy do jego polubienia i udostępnienia wśród swoich znajomych:

 

Zobacz też

Michał Krzypkowski podwójnym laureatem!

W czwartek koniec głosowania na zawodnika roku

Podsumowanie III rundy MPS 7

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.