Rusza Liga Regionalna!

Redakcja / 2008-10-11

Już w najbliższą sobotę rozpoczną się rozgrywki Ligi Regionalnej Rugby XV w okręgu Śląsko-Małopolskim. Częstochowianie za przeciwników będą mieli drużyny z Bytomia, Rudy Śląskiej, Sosnowca i Krakowa. Pierwszy mecz nasz zespół zagra na wyjeździe z drugą drużyną Juvenii Kraków. Będzie to historyczny debiut RC Częstochowa w rozgrywkach klasycznego rugby.

Ponad półtora roku temu Rugby Club Częstochowa zadebiutował w rozgrywkach rugby. Wiele razy przez ten czas stawiano sobie pytanie kiedy, i czy w ogóle, drużyna wystapi w lidze rugby piętnastoosobowego. Świetną okazją do tego stała się utowrzona w tym roku Regionalna Liga Rugby, która młodym drużynom daje szanse na ogranie się w tej właśnie odmianie dyscypliny. Rozgrywki te wystartowały już na Mazowszu i Kujawach. Teraz pora na region południowy, gdzie do rywalizacji stanie 5 drużyn.

Do końca rundy jesiennej każda ekipa zagra z każdą po jednym meczu. Na wiosnę drużyny rozegrają spotkania rewanżowe. RC Częstochowa zagra już w najbliższą sobotę w Krakowie z drugą drużyną tamtejszej Juvenii. Z pewnością nie będzie to przeciwnik łatwy, o czym nikogo nie trzeba przekonywać.

- Traktujemy te rozgrywki jako doskonałą możliwość poznania "prawdziwego" rugby. Zdajemy sobie sprawę, że nasi przeciwnicy mają większe doświadczenie w "piętnastkach" i chcemy z tych pojedynków wynieść jak najwięcej doświadczenia. - zapowiada grajacy trener drużyny Mateusz Nowak. - Trzeba jednak przyznać, że potencjał naszej drużyny prezentuje się zdecydowanie lepiej w perspektywie rugby piętanstoosbowego. Mamy wielu silnych zawodników, którzy legitymują się nieprzeciętnymi warunkami fizycznymi. Oni nie mogli pokazać swoich atutów w szybkich "siódemkach". Będą mieli wymarzoną szansę zrobić to teraz. Mimo to jak już wspomniałem, nasi rywale w większości grali już w rugby XV, tak więc na boisku od pierwszej do ostatniej minuty będziemy musieli dać z siebie wszystko, by wywalczyć każde kolejne przyłożenie i - miejmy nadzieję - pierwsze zwycięstwo. - dodaje trener.

18/19 X
Juvenia II Kraków - RC Częstochowa (18.10, godz. 11:00, na Błoniach 2, Kraków)
RK Ruda Śląska - RK Czarni w Bytomiu

25/26 X
Juvenia II - RK Ruda Śląska
Koliber - RC Częstochowa

8/9 XI
RK Ruda Śląska - Koliber
RK Czarni - Juvenia II

11 XI
Koliber - RK Czarni
RC Częstochowa - RK Ruda Śląska

15/16 XI
RK Czarni - RC Częstochowa
Juvenia II - Koliber

Zobacz też

Pierwszy taki turniej w Częstochowie

Historyczna chwila już w sobotę

Zwiastun nadchodzącego turnieju na Youtube!

Już niedługo...

Nie przegap

"Mogę z dumą powiedzieć: jestem rugbistką"

O kobiecym rugby krąży mnóstwo stereotypów. Jeden z nich to przekonanie, iż uprawiać ten sport mogą tylko osoby o potężnej posturze, posiadające ponadprzeciętną siłę, a inne warunki fizyczne nie wchodzą w grę. Natomiast żeńska część RCC posiada dwa mocne dowody, które...

Kto może grać w rugby?

Każda z dyscyplin sportowych preferuje zawodników o określonych cechach fizycznych. Nie inaczej jest w rugby. Stereotyp, że w rugby odnajdują się zawodnicy o ogromnej posturze jest po części prawdziwy, ale... drużyna złożona tylko z takich osiłków przegrywałaby mecz za meczem....

Fakty i mity kobiecego rugby

Czy kiedykolwiek pomyślałaś, że mogłabyś dołączyć do żeńskiej drużyny rugby, ale w głowie od razu pojawiało się milion kontrargumentów? Jeśli odpowiedź na to pytanie jest twierdząca, najwyższy czas poznać fakty i mity odnośnie kobiecej odmiany tego sportu. Może to Ty...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.