Michał Krzypkowski podwójnym laureatem!

FNM / 2014-11-29

Zarówno nagroda dla zawodnika roku przyznana przez klubowe władze jak i ta o której po raz pierwszy zadecydowali kibice trafiła do Michała Krzypkowskiego, który został w ten sposób niekwestionowanym zawodnikiem roku 2014! Pryznane został także pozostałe nagrody za mijający rok.

fot. Jacek Przybylski

Wśród panów przyznano łącznie aż cztery wyróżnienia, jednak laureatów było tylko trzech. Michał Krzypkowski został ponownie wybrany zawodnikiem roku i to nie tylko w mniemaniu sztabu szkoleniowego, ale także przez kibiców w głosowaniu internetowym. Jak mówił podczas wręczania nagrody trener Mateusz Nowak, Krzypkowski zasłużył na nagrodę nie tylko ze względu na jakość gry, ale także ze względu na postawę jaką reprezentuje na treningach oraz etykę codziennej pracy, o którą jeśli chodzi może być dla wielu wzorem.

Pozostałymi laureatami byli: Rafał Bednarek - za największy postęp, natomiast objawieniem roku uznano Krzysztofa Gola. Kto regularnie śledzi sportowe wyniki RCC doskonale wie, że są to w pełni zasłużone nagrody. Pierwszy z nich stopniowo przechodził kolejne szczeble, aż w końcu w drugiej połowie tego roku na stałe wywalczył miejsce w pierwszym składzie i regularnie zdobywał dla RCC ważne przyłożenia. Dla Krzysztofa Goli miniony rok był jeszcze bardziej wyjątkowy. W lipcu w wieku 17 lat trafił do 1. drużyny ze Szkółki Rugby i bardzo szybko zaliczył udany debiut w seniorskiej drużynie. Jest to zawodnik o bardzo dużym potencjale i świetnych warunkach fizycznych.

Zawodniczką roku wybrana została Sylwia Gołda, która kontynuowała w tym roku grę na wysokim poziomie regularnie utrzymując powołania do Reprezentacji Polski.

Drugą laureatką okazała się Kladuia Oboza uznana za objawienie roku. Zawodniczka ta rozpoczęła swoją przygodę z rugby na początku tego roku, a jej znakiem rozpoznawczym szybko stało się zaangażowania i niezwykłe poświęcenie jakie zostawia na boisku.

Nagrody za postęp roku w drużynie żeńskiej nie przyznano.

Wyróżnienia w sekcji męskiej

Zawodnik roku - Michał Krzypkowski
Zawodnik roku w głosowaniu kibiców - Michał Krzypkowski

Wyniki głosowania kibiców:
1. Michał Krzypkowski - 75 głosów (42%)
2. Jakub Jakubczak - 70 głosów (39%)
3. Mateusz Nowak - 35 głosów (19%)

Postęp roku - Rafał Bednarek

Objawienie roku - Krzysztof Gola

Wyróżnienia w sekcji żeńskiej

Zawodniczka roku - Sylwia Gołda

Objawienie roku - Klaudia Oboza

 

Klaudia Oboza w towarzystwie Prezes Klubu Katarzyny Sterny oraz trenerów sekcji żeńskiej.

Zobacz też

Podsumowanie III rundy MPS 7

Rugbistki z wizytą w Krakowie

W czwartek koniec głosowania na zawodnika roku

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.