Kibice wybiorą swojego zawodnika roku - rusza plebiscyt!

FNM / 2014-11-21

Po raz pierwszy o przyznaniu jednej z dwóch nagród dla zawodnika roku RCC zadecydują kibice w otwartym głosowaniu. Drugiego laureata wskaże także tradycyjnie zarząd wraz ze sztabem szkoleniowym. Trójka nominowych w tym roku to: Jakub Jakubczak, Michał Krzypkowski i Mateusz Nowak.

Nagrody w trzech katgoriach: zawodnik roku, postęp roku i objawienie roku są wręczane w RCC już od 5 lat. Otrzymują je zarówno reprezentanci pierwszej drużyny jak i zawodniczki z sekcji żeńskiej. W tym roku po raz pierwszy swojego faworyta wskażą także kibice.

Oto nominowana trójka spośród kibice wybiorą swojego zawodnika roku:

Jakub Jakubczak

Z początkiem tegorocznych rozgrywek Kuba Jakubczak wrócił do składu po kontuzji ręki i był to powrót nadwyraz udany. Mocno przepracowana zima i naturalne predyspozycje spowodowały, że znakiem rozpoznawczym tego zawodnika stały się wyjątkowo silne wejścia, po których przeciwnicy niejednokrotnie tracili ochotę do gry. W pamięci zostanie wszystkim mecz w lipcowym finale ligi przeciwko Tytanowi Gniezno, w którym dwóch przeciwników po spotkaniu z Kubą musiało opuścić boisko. Mocną stroną tego zawodnika jest także gra w obronie i użyteczność przy stałych fragmentach gry.

Michał Krzypkowski

Równy poziom Michał Krzypkowski trzymał przez cały rok, w czym pomogło mu na pewno uniknięcie urazów i występ we wszystkich zawodach RCC. Silnym punktem był zarówno w ataku jak i obronie, a niejednokrotnie grało mu się szczególnie trudno, gdyż przeciwnicy doskonale zdawali sobie sprawę z jego roli i przykładali specjalną uwagę do jego asekuracji. Niewiele to jednak zazwyczaj dawało, gdyż popularny "Krzypek" jak nikt inny wypracował w sobie zdolność pokonywania rywala w sytuacjach 1 na 1.

Mateusz Nowak

Grający trener RCC był w tym roku jednym z kluczowych ogniw drużyny i na jego barkach w dużej mierze spoczywało kreowanie stylu gry zespołu w ataku. Stylu, który w zgodnej ocenie obserwatorw był w tym roku wyjątkowo urozmaicony i techniczny. Jednocześnie Nowak okazał się niezwykle skutecznym egzekutorem zdobywając bardzo wiele przyłożeń - m.in. we wszystkich meczach finału PLR7, bądź też komplet trzech przeciwko Biało - Czarnym Nowy Sącz we wrześniowym turnieju MPS.

Wybierz swojego zawodnika roku RCC i zagłosuj w plebiscycie!
Głosowanie potrwa do godziny 23:00:00 w czwartek 27.11.2014.

Kategorie: #1. drużyna

Zobacz też

Gra coraz lepsza, ale do podium jeszcze zabrakło

Zakończyć jesień mocnym uderzeniem!

W niedzielę ostatni sprawdzian

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.