Rugbistki z wizytą w Krakowie

OK / 2014-11-20

Nie tylko nasi panowie odwiedzili w miniony weekend stolicę Małopolski. Zawodniczki RCC wraz z dziewczynami z Juvenii Kraków zorganizowały wspólny trening, po którym rozegrały kilka meczy sparingowych.

fot. Mateusz Nowak

Listopadowa pogoda nie rozpieszczała naszych rugbistek od samego początku. Mimo tego szybko stawiły się na treningu, który rozpoczął się od doskonalenia podań. Duża liczba uczestniczek z obu drużyn pozwoliła wprowadzić nieco bardziej skomplikowane i urozmaicone ćwiczenia. Kolejną częścią spotkania było już doskonalenie indywidualnej szarży oraz organizacja gry po rozpoczęciu meczu.

W końcu przyszedł czas na pierwszy sparing. Składy zostały wymieszane, dlatego nie można było przewidzieć czego się spodziewać. Szybko okazało się po raz kolejny, że w każdym wypadku częstochowsko-krakowski mix się sprawdza. Wszystkie ewentualne błędy zarówno indywidualne  jaki i drużynowe były korygowane na bieżąco przez trenerów.

Po pierwszym sparingu dziewczyny zostały podzielone na formację młyna oraz ataku. Ta pierwsza ćwiczyła na opornicy, druga doskonaliła rozgrywanie akcji i szybkie podania. Sił starczyło jeszcze na kilkanaście minut gry, na którą wszystkie zawodniczki czekały.

Kolejny wspólny terning już za tydzień. Nasze zawodniczki ponownie zawitają na krakowskich błoniach, gdzie oprócz nich mają stawić się również zawodniczki czeskiego RC Havirov i tym mocnym akcentem zakończą rundę jesienną. Nie oznacza to jednak odpoczynku. Rugbistki rozpoczynają cykl treningów otwartych dla wszystkich dziewczyn, które chciałyby dołączyć do drużyny. Pierwszy z nich już we wtorek na sali gimnastycznej przy stadionie RKS Raków na ulicy Limanowskiego. Start godzina 19:30. Zapraszamy wszystkie zainteresowane! Więcej informacji tutaj.

Zobacz też

Otwarte treningi dla kobiet

Gra coraz lepsza, ale do podium jeszcze zabrakło

Zakończyć jesień mocnym uderzeniem!

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.