Rusza kolejna edycja Częstochowskiej Ligi Rugby

OK / 2014-11-16

W najbliższy wtorek Halę Sportową na Zawodziu wypełnią uczniowie częstochowskich szkół podstawowych i gimnazjów, chętni do rywalizacji w kolejnej edycji Częstochowskiej Ligi Rugby.

Organizowana przez Rugby Club Częstochowa liga to zmagania wyżej wspomnianej młodzieży w bezkontaktowej odmianie rugby. Dzięki tym rozgrywkom chcemy popularyzować nasz sport wśród najmłodszych. Tym razem spodziewamy się drużyn z aż ośmiu szkół podstawowych oraz sześciu gimnazjów. Niektóre zespoły goszczą w lidze regularnie, niektóre będą debiutować.

„Cieszy mnie duża ilość startujących drużyn. Mam nadzieję, że wpłynie to bardzo pozytywnie na promocję rugby jako sportu również dla najmłodszych. Liczę, że będą to bardzo ciekawe zawody.” skomentował nadchodzące wydarzenie organizator Michał Krzypkowski. 

Dotychczas poszczególne edycje nie były ze sobą powiązane. Teraz, gdy Częstochowska Liga Rugby rośnie w siłę możemy sobie pozwolić na to, aby w każdym turnieju przyznawać punkty startującym drużynom, aby pod koniec sezonu wyłonić zwycięzców generalnej klasyfikacji. Wtorkowy turniej rozpocznie się o godzinie 11:30 i będzie turniejem inauguracyjnym, a w tym roku szkolnym zostanie ich rozegranych łącznie cztery. 

Zainteresowanych zapraszamy również do odwiedzenia fanpage'u Częstochowskiej Ligi Rugby, który znajduje się tutaj. Można tam znaleźć między innymi relacje i zdjęcia z poprzednich edycji turnieju. 

Zobacz też

Zakończyć jesień mocnym uderzeniem!

Otwarte treningi dla kobiet

W niedzielę ostatni sprawdzian

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.