Zakończyć jesień mocnym uderzeniem!

FNM / 2014-11-15

Jutro nasi zawodnicy zakończą rundę jesienną turniejem eliminacyjnym MPS Rugby7 w Krakowie. Są już o krok od awansu do kolejnej rundy, ale oprócz punktów bacznie obserwować warto także także styl ich gry.

fot. Klaudia Oboza

Celem w niedzielnych zawodach będzie rozegranie pięciu równych meczów. To, że potencjał drzemiący w naszej drużynie jest spory, wiemy od kilku miesięcy. To czego jednak zdecydowanie brakowało jesienią to powtarzalność i zimna krew.

Spośród rywali z którymi możemy zmierzyć się w Krakowie jedynie Budowlani Lublin wydają się być drużyną poza zasięgiem w aktualnym momencie. Zwycięzcy pierwszego turnieju - Rugby Club Ruda Śląska choć pokonali RCC pewnie w ostatnich zawodach, to są w zasięgu naszej drużyny i warto sobie w tym celu przypomnieć pojedynki z pierwszej połowy roku. Niewiadomą pozostaje jaki skład wystawią gospodarze - Juvenia Kraków, którzy do tej pory zgromadzili w rozgrywkach zaledwie 1 punkt. Pozostałe drużyny, które zobaczymy na krakowskich błoniach nie wygrywały z RCC od wielu lat albo nigdy.

Do Krakowa nasza drużyna wybiera się niestety bez trenera Mateusza Nowaka. - Wiemy, że stoi za tym wyjątkowa sytuacja, a jednocześnie mamy zapewnienie ze strony trenera, że w przyszłości nie będzie nam już to groziło. Biorę w tej sytuacji ciężar prowadzenia drużyny na siebie i jestem pewien, że damy radę - skomentował tę sytuację asystent Patryk Weżgowiec. Nie zmienia się także startegia odmładzania składu - średnia wieku w drużynie na niedziele zawody to niecałe 22 lata.

Początek zawodów w Krakowie o godzinie 10:00 na stadionie Juvenii Kraków (Na błoniach 5).

Skład RCC: Wachelka, Sterna, Ociepa, Weżgowiec, Gola, Kielan, Popczyk, Mitek, Balsam, Krzypkowski, Bednarek.

Zobacz też

W niedzielę ostatni sprawdzian

Na finiszu rundy jesiennej

Otwarte treningi dla kobiet

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.