W niedzielę ostatni sprawdzian

TO / 2014-11-12

Przed nami ostatni w jesiennej rundzie turniej eliminacyjny Mistrzostw Polski Rugby 7. Zespoły z naszej grupy spotkają się w niedzielę w Krakowie.

fot. Tomasz Nowak

Będzie to trzeci z czterech zaplanowanych turniejów grupy południowej, a zarazem ostatnie zawody z udziałem Rugby Clubu Częstochowa w 2014 roku.

Z jakim nastawieniem do Krakowa jadą nasi rugbiści? - W ostatnich tygodniach mocno pracowaliśmy nad poprawieniem naszych najsłabszych stron i mam nadzieję, że zaowocuje to w niedzielnym turnieju - mówi szkoleniowiec zespołu Mateusz Nowak. Jeśli chodzi o skład, możemy oczekiwać dalszego odmładzania zespołu. - Szansę pokazania swojej wartości na boisku w dużej mierze otrzymają po raz kolejny młodzi zawodnicy. Będzie to dla nich przy okazji możliwość zdobycia kolejnych doświadczeń. - wyjaśnia Nowak. - Nie oznacza to jednak żadnej taryfy ulgowej dla przeciwników, chcemy zakończyć rundę mocnym uderzeniem, szczególnie że wyniki w poprzednich turniejach nie były dla nas zadowalające.

W dotychczasowych dwóch turniejach MP częstochowianie otarli się o podium, kończąc ostatecznie rywalizację na czwartym miejscu. Miejmy nadzieję, że tym razem uda się poprawić tę lokatę i odrobić straty do uciekających rywali. Początek turnieju na krakowskich błoniach zaplanowano na godz. 10.00.

Zobacz też

Na finiszu rundy jesiennej

Chcieliśmy grać. Nie ma z kim.

Pierwsza runda Mistrzostw Polski na półmetku

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.