Na finiszu rundy jesiennej

TO / 2014-11-06

Zawodnicy RCC wchodzą w ostatnią fazę treningów w rundzie jesiennej. Jej zakończeniem będzie trzeci turniej eliminacyjny Mistrzostw Polski Rugby 7, który odbędzie się 16 listopada w Krakowie.

Nie da się ukryć, że częstochowianie nie mieli wielu okazji do gry w tym półroczu. Oprócz dwóch zaplanowanych do tej pory turniejów Mistrzostw, rozegrali jedynie sparingowe potyczki z drużynami z Bytomia i warszawskiego AWF-u. Ostatnimi zawodami z udziałem RCC w 2014 roku będzie listopadowy turniej w Krakowie. - Kalendarz rozgrywek ułożony jest beznadziejnie i bez żadnej wyobraźni. - twierdzi stanowczo trener pierwszej drużyny RCC, Mateusz Nowak. - Zaczęliśmy grać o miesiąc za późno, a teraz jak 90% klubów zmagamy się z problemem krótkiego dnia i zwiększonych kosztów za dostęp do infrastruktury. Robimy jednak wszystko, by zawodnicy ze wszelka cenę tego nie odczuli i jedziemy do Krakowa zakończyć rundę mocnym uderzeniem. - kończy trener.

Zobacz też

Chcieliśmy grać. Nie ma z kim.

Pierwsza runda Mistrzostw Polski na półmetku

Podsumowanie sezonu u najmłodszych

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.