Podsumowanie sezonu u najmłodszych

OK / 2014-11-02

Powoli zarówno męska jak i żeńska drużyna zbliża się ku końcowi mijającego sezonu. Podobnie jest też u naszych najmłodszych podopiecznych. Pogoda już nas nie rozpieszcza, dlatego po udanej rundzie jesiennej przychodzi czas na zasłużony odpoczynek i oczekiwanie na rozpoczęcie zimowego okresu przygotowawczego.

fot. Klaudia Oboza

Mini-żacy, żacy, młodzicy i kadeci nie próżnowali ostatnimi czasy. Mieli wiele okazji do sprawdzenia nabytych umiejętności na turniejach dzieci i młodzieży organizowanych między innymi w Rudzie Śląskiej, Łodzi czy Krakowie. Cieszy również liczebność sekcji. Na treningach pojawia się coraz więcej młodych adeptów rugby, dzięki czemu zajęcia są bardziej interesujące i efektywne. Co za tym idzie, np. podczas turnieju w Łodzi sekcja miniżaków była w stanie wystawić aż dwa składy!

Warto zwrócić uwagę, że działająca początkowo w skromnym składzie, grupa najmłodszych do lat 13 rozwija się i jesienią liczyła już  kilkanaścioro dzieci. Turnieje, na które jeździliśmy, dały możliwość zasmakowania rywalizacji każdemu z podopiecznych, boiskowy debiut każde z dzieciaków ma już za sobą. Obecnie skończył się czas treningów na murawie, wchodzimy na salę. Doskonalimy technikę podań, a podczas zabaw ruchowych ćwiczymy koordynację. Treningi na sali wygladają obiecujaco, a co teraz uda się wypracować, na pewno zaowocuje w nowym roku - skomentowała kończący się sezon trener sekcji miniżaków Olga Przybylik.  

Wiadomym jest, że im wcześniej zacznie się trenować sport tym większe szanse na sukces. Dlatego też RCC, własnie w tym sezonie otworzyło "Szkółkę rugby", która ma na celu szkolenie dzieci i młodzieży oraz promowanie wśród nich rugby. Współpracujemy z coraz większą ilością szkół, do których dostarczamy sprzęt, szkolimy WF-istów, a później dajemy okazję skonfrontować się reprezentacjom poszczególnych placówek na turniejach Częstochowskiej Ligi Rugby.

Nie pozostaje nam nic innego jak trzymać kciuki za najmłodszych, bo to oni będa stanowili o sile klubu w przyszłości.

Zobacz też

Kadra znów sięga po Gołdę

Rugbistki w częstochowskich szkołach

Chcieliśmy grać. Nie ma z kim.

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.