Rugbistki w częstochowskich szkołach

OK / 2014-10-29

Patrząc na ostatnią działalność naszych zawodniczek, można by zaryzykować stwierdzenie, iż RCC nieformalnie przyłączyło się do popularnej ostatnio kampanii "Stop zwolnieniom z wf".

fot. Katarzyna Sterna

W październiku nasze rugbistki odwiedziły kilka częstochowskich liceów. Na zajęciach wychowania fizycznego przeprowadziły specjalne pokazy rugby skierowane wyłącznie dla dziewcząt. Spotkania miały charakter treningu, który zawierał ćwiczenia ruchowe oraz prezentujące technikę gry w rugby. Dziewczyny chętnie angażowały się we wszelkie ćwiczenia z zaciekawieniem słuchając rugbistek przedstawiających podstawy gry.

Była to swoista namiastka tego, jak nasze zawodniczki doskonalą swoją umiejętności na co dzień. Wszystkie uczestniczki pokazów, które przez te krótkie 45 minut zaciekawiły się dyscypliną zostały zaproszone na treningi, by poznać prawdziwy smak rugby.

Wizyty w szkołach są częścią naboru planowanego na początek przyszłego roku. Lekcje pokazowe to jedna z lepszych dróg dotarcia do jak największej grupy dziewczyn, które zachęcone przez nasze zawodniczki mogą dołączyć do drużyny. Nasze rugbistki, zmotywowane dobrymi występami i mocno przepracowaną jesienią, prężnie działają na tym polu, aby wiosenne rozgrywki rozpocząć w jak najliczniejszej grupie mogącej nieco pozmieniać układ tabeli.

Zobacz też

Udany występ naszych seniorek

Chcieliśmy grać. Nie ma z kim.

Weekend z kadrą U-19

Już niedługo...

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Podsumowanie sezonu 2019/20 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo krótki, bo zaledwie tak naprawdę trzymiesięczny sezon 2019/2020. Spowodowane to było oczywiście pandemią koronawirusa, przez którą praktycznie nie odbyła się runda wiosenna (z reguły intensywniejsza niż jesień). Nasz Klub został ostatecznie sklasyfikowany na 18....

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2019/20

Przez pandemię koronawirusa rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2019/2020 zakończyły się przedwcześnie. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

Mini-przewodnik po zasadach rugby

"Fajnie to wygląda, ale za bardzo nie wiem, o co chodzi". Mieliście kiedyś takie przemyślenia, oglądając mecz rugby? Mamy nadzieję, że nigdy więcej ich nie będzie po przeczytaniu naszego krótkiego streszczenia zasad gry.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.