Chcieliśmy grać. Nie ma z kim.

FNM / 2014-10-26

Nie doszedł do skutku planowany na sobotę zawody rugby w Częstochowie. Pierwotnie miał być to turniej PLR7, ale wobec praktycznej śmierci tych rozgrywek zawody miały mieć charakter towarzyski. Mimo ogólnych i indywidualnie kierowanych zaproszeń, żadna drużyna nie była zainteresowana przyjazdem do Częstochowy.

fot. Jacek Przybylski

- Dziwię się tej sytuacji, bo utrzymywać drużynę w cyklu treningowym przez 3-miesięczny okres startowy, jedynie po to by zagrać zaledwie trzy turnieje Mistrzostw Polski jest kompletną głupotą. Chciałbym żebyśmy grali co tydzień, realne wydawało mi się granie co dwa tygodnie, ale i ten plan nie w pełni nam się powiedzie ze względu zamieszanie z turniejem - powiedział trener Mateusz Nowak. - Gramy MPS w swoich grupach regionalnych, ale jeszcze w zeszłym sezonie do Częstochowy regularnie przyjeżdżały zespoły ze zdecydowanie odleglejszych ośrodków. Szkoda, że teraz nie wykorzystały okazji do zagrania, bo mierzenie się całą rundę z tymi samymi rywalami też staje się nużące.

Za oknem czuć już pierwszy powiew zimy, ale nasza drużyna pozostaje na pełnych obrotach treningowych, ponieważ 16 listopada czeka ją ostatni jesienny turniej Mistrzostw Polski Rugby 7 w Krakowie. W międzyczasie planowany jest udział w jeszcze jednym turnieju towarzyskim bądź sparing.

Zobacz też

Pierwsza runda Mistrzostw Polski na półmetku

Weekend z kadrą U-19

Udany występ naszych seniorek

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.