Reprezentacyjny debiut Królaka

TO / 2014-10-22

Tak jak niedawno zapowiadaliśmy, nasz wychowanek zaliczył debiut w reprezentacji narodowej - na razie jeszcze nie polskiej, ale norweskiej. Daniel Królak wystąpił w pierwszym składzie zespołu z fiordów, rywalizującym z Finlandią w meczu przedostatniej dywizji Pucharu Narodów Europy.

"Bugs", który zaraził się rugbową pasją w Częstochowie, już od kilku lat jako mieszkaniec Norwegii kontynuuje swoją sportową przygodę w tamtejszej lidze. Daniel jako zawodnik pierwszej linii młyna prezentował się na boisku w Oslo przez 60 minut, skutecznie broniąc przestrzeni przy większości przegrupowań, a także asekurując kolegów drużyny w ofensywnych wejściach w kontakt.

Wychodząc na mecz, byłem bardzo zdenerwowany - mówi o swoim występie w kadrze narodowej "Bugs". - To było trochę mocniejsze rugby niż to w lidze, naprawdę męczące spotkanie. Czasem był dobry "kocioł" - określił w swoim stylu zawodnik. Między innymi dzięki jego walecznej postawie reprezentacja gospodarzy pokonała Finów w stosunku 20:12, zapewniając sobie trzecie miejsce w dywizji 2D europejskich rozgrywek.

Miejmy nadzieję, Daniel zyska uznanie u skandynawskiego selekcjonera i jeszcze częściej będziemy go oglądać w reprezentacyjnym stroju. 

Końcowa tabela Dywizji 2B Pucharu Narodów Europy:

1. Luksemburg 25
2. Bośnia i Hercegowina 16
3. Norwegia 16
4. Finlandia 12
5. Grecja 12

Kategorie: #Rugby 15

Zobacz też

Daniel Królak w reprezentacji Norwegii!

Pierwsza runda Mistrzostw Polski na półmetku

Udany występ naszych seniorek

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.