Reprezentacyjny debiut Królaka

TO / 2014-10-22

Tak jak niedawno zapowiadaliśmy, nasz wychowanek zaliczył debiut w reprezentacji narodowej - na razie jeszcze nie polskiej, ale norweskiej. Daniel Królak wystąpił w pierwszym składzie zespołu z fiordów, rywalizującym z Finlandią w meczu przedostatniej dywizji Pucharu Narodów Europy.

"Bugs", który zaraził się rugbową pasją w Częstochowie, już od kilku lat jako mieszkaniec Norwegii kontynuuje swoją sportową przygodę w tamtejszej lidze. Daniel jako zawodnik pierwszej linii młyna prezentował się na boisku w Oslo przez 60 minut, skutecznie broniąc przestrzeni przy większości przegrupowań, a także asekurując kolegów drużyny w ofensywnych wejściach w kontakt.

Wychodząc na mecz, byłem bardzo zdenerwowany - mówi o swoim występie w kadrze narodowej "Bugs". - To było trochę mocniejsze rugby niż to w lidze, naprawdę męczące spotkanie. Czasem był dobry "kocioł" - określił w swoim stylu zawodnik. Między innymi dzięki jego walecznej postawie reprezentacja gospodarzy pokonała Finów w stosunku 20:12, zapewniając sobie trzecie miejsce w dywizji 2D europejskich rozgrywek.

Miejmy nadzieję, Daniel zyska uznanie u skandynawskiego selekcjonera i jeszcze częściej będziemy go oglądać w reprezentacyjnym stroju. 

Końcowa tabela Dywizji 2B Pucharu Narodów Europy:

1. Luksemburg 25
2. Bośnia i Hercegowina 16
3. Norwegia 16
4. Finlandia 12
5. Grecja 12

Kategorie: #Rugby 15

Zobacz też

Daniel Królak w reprezentacji Norwegii!

Pierwsza runda Mistrzostw Polski na półmetku

Udany występ naszych seniorek

Już niedługo...

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Podsumowanie sezonu 2019/20 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo krótki, bo zaledwie tak naprawdę trzymiesięczny sezon 2019/2020. Spowodowane to było oczywiście pandemią koronawirusa, przez którą praktycznie nie odbyła się runda wiosenna (z reguły intensywniejsza niż jesień). Nasz Klub został ostatecznie sklasyfikowany na 18....

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2019/20

Przez pandemię koronawirusa rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2019/2020 zakończyły się przedwcześnie. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

Mini-przewodnik po zasadach rugby

"Fajnie to wygląda, ale za bardzo nie wiem, o co chodzi". Mieliście kiedyś takie przemyślenia, oglądając mecz rugby? Mamy nadzieję, że nigdy więcej ich nie będzie po przeczytaniu naszego krótkiego streszczenia zasad gry.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.