Najmłodsi walczyli w Rudzie Śląskiej

OK / 2014-10-14

Nie tylko nasi seniorzy odwiedzili w miniony weekend Rudę Śląską. Z rugbową wizytą zjawili się również nasi młodzicy oraz mini-żacy występując w sobotę w Regionalnym Turnieju Dzieci i Młodzieży.

Grupa naszych najmłodszych wychowanków zdobyła piąte miejsce w kategorii Mini-żak. Ci zawodnicy rywalizowali z drużynami z Rudy Śląskiej, która wystawiła dwa składy oraz ekipą z Lubienia. Wygrana przypadła im w spotkaniu z drugim składem gospodarzy. Starsi – młodzicy – uplasowali się w swojej rywalizacji na trzeciej pozycji. Ich przeciwnikami były drużyny z Łodzi oraz Gorców Raby Niżnej. 

Sobotni turniej możemy zaliczyć do udanych pod względem ogrywania się i zbierania doświadczenia, chłopaki na boisku pokazali to czego najbardziej od nich oczekiwałem, czyli całkowite zaangażowanie bez odpuszczania nawet na chwilę, jednak we wszystkich rozegranych meczach musieli uznać wyższość przeciwników. Wiem, że czeka nas jeszcze wiele dobrego , bo praca na treningach przynosi zauważalne efekty - skomentował występ młodzików trener Patryk Weżgowiec.

Jeszcze bardziej cieszy fakt, że nasi podopieczni nie będą musieli długo czekać na kolejną okazję do gry. Już za dwa tygodnie pojadą do Łodzi, aby zdobyć kolejne doświadczenia i poznawać dalej prawdziwą rugbową atmosferę. Tymi właśnie zawodami zakończą dość intensywną i ciekawą rundę jesienną.

Zobacz też

Żenujący wynik w Rudzie Śląskiej...

Mini-żaki rywalizowały w Łodzi

"Każde dziecko w Częstochowie zagra w rugby"

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.