Żenujący wynik w Rudzie Śląskiej...

FNM / 2014-10-12

Mimo słabszej stawki - ostatecznie zagrało 7 drużyn - nasi zawodnicy nie potrafili wykorzystać okazji i po żenującym występie w meczu o 3 miejsce, zakończyli turniej poza podium.

W związku z absencja Czarnych w Bytomiu, oraz Biało Czarnych Nowy Sącz, zmienił się układ grup i nasi zawodnicy mierzyli się w pierwszej fazie turnieju z Budowlanymi Lublin, Juvenią Kraków i Sanokiem.

Turniej został otwarty udanie wysokim zwycięstwem nad krakowską Juvenią, która zmuszona do łączenia w tym dniu występu w MPS z meczem Ekstraligi Rugby, wysłała na Śląsk eksperymentalny skład. Zarówno w tym meczu jak i późniejszym pojedynku z Sanokiem, gdzie odnieśliśmy jeszcze większe zwycięstwo, nasza drużyna kontrolowała grę, nadawała tempo i nie pozwoliła sobie nawet na stratę jednego przyłożenia. Mecze te wygraliśmy odpowiednio 41:0 i 55:0

Zanim jednak roznieslismy Sanok, do boju z naszą drużyną stanęli Budowlani Lublin i pojedynek ten wygrali niestety dość pewnie wykorzystając to, co atutem naszej drużyny było w pozostałych grupowych meczach - szybka i szeroka grę ręka. Efekt: 29:5 dla Budowlanych Lublin.

Dwa zwycięstwa i porażka dały RCC awans do półfinału gdzie rywalem byli gospodarze, zwycięzcy grupy A - R.C. Igloo Ruda Śląska. Półfinałowe starcie na pewno nie było jednostronnym widowiskiem, a zwłaszcza w pierwszej połowie było dużo zaciętej walki, jednak to gospodarze byli zdecydowanie skuteczniejsi i stworzone okazje wykorzystywali bezlitośnie, czego nie można powiedzieć o naszych zawodnikach.

W meczu o 3 miejsce nasi zawodnicy trafili na drużynę z Rzeszowa, a mecz ten miał kuriozalny przebieg. Rywale 5-krotnie wychodzili na prowadzenie, a 4 z tych akcji sprowadzały się do chwytu piłki z powietrza i puszczonej indywidualnej szarży. Takimi właśnie akcjami wygrali ten mecz, kończąc go ostatecznie wynikiem 29:28. Żenująca postawa naszych zawodników, którzy liczyli że 3 miejsce "wygra się samo" kosztowała ich twarde lądowanie poniżej podium i powrót do Częstochowy w atmosferze wstydu, po porażce która RCC nie powinna się przytrafić nigdy.

Czy były jasne punkty tych zawodów? Owszem - w Rudzie Śl. byliśmy świadkami powrotu na wysoki poziom (po słabszym turnieju w Częstochowie) w wykonaniu Krzypkowskiego, a pozytywem napawa gra młodych zawodników: Goli i Popczyka. Udowodnili, że potrafią wnieść dużo dobrego do gry i potwierdzili że warto dawać im odważne szanse na grę. Niestety, wszelkie pozytywy tego dnia przysłoniła porażka w meczu, w którym nigdy nie miała prawa się przyrafić.

Skład RCC: Gola, Popczyk, Weżgowiec, Balsam, Nowak, Krzypkowski, Bednarek oraz Gnych, Sterna, Ociepa, Rokosa, Mitek

Wyniki turnieju

Faza grupowa:
RC Częstochowa – Juvenia Kraków 41:0
Budowlani Lublin – RK Sanok 41:0
AZS Rzeszów – RC Bielsko Biała 45:7
Juvenia Kraków – Budowlani Lublin 7:52
KS Rugby Ruda Śląska –AZS Rzeszów 45:7
Budowlani Lublin – RC Częstochowa 29:5
Juvenia Kraków – RK Sanok 5:10
RC Bielsko Biała – KS Rugby Ruda Śląska 5:47
RC Częstochowa – RK Sanok 55:0

Półfinały:
Budowlani Lublin – AZS Rzeszów 40:0
RC Częstochowa – KS Rugby Ruda Ślaska 7:38

Finały:
o 5 miejsce: RK Sanok – RC Bielsko Biała 0:34
o 3 miejsce: AZS Rzeszów – RC Częstochowa 29:28
o 1 miejsce: Budowlani Lublin – KS Rugby Ruda Śląska 52:0

Zobacz też

Co ugramy na Burloch Arenie?

W niedzielę RCC zagra w grupie śmierci

Trzy zwycięstwa w niedzielnych grach sparingowych

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.