Co ugramy na Burloch Arenie?

FNM / 2014-10-10

W niedzielę zawodnicy RCC walczyć będą o kolejne punkty potrzebne do awansu do dalszej fazy rozgrywek o Mistrzostwo Polski Rugby7. Przygotowań do turnieju nie ułatwiają urazy zawodników.

Ostatnie dwa tygodnie, czyli okres od sparingów z AZS Warszawa, nasza drużyna poświęciła na mocne treningi z dużą ilością kontaktu oraz doskonalenie szczegółów taktycznych. Niestety, proces przygotowań mocno zaburzały kontuzje. Z gry wyłączony jest Jakub Jakubczak, który dziś przeszedł kolejny zabieg w związku kontuzjowaną dłonią. Dłuższą przerwę po skręceniu kostki ma wciąż Marcel Puczka. Na problemy ze zdrowiem narzekają także Sterna i Mitek i ich gra w pierwszym składzie w niedzielę stoi pod znakiem zapytania.

Jasnym punktem ostatnich tygodni jest natomiast postawa młodych zawodników z rocznika 97, którzy z pierwszą drużyną trenują zaledwie od lipca. Dwóch z nich, mający za sobą duży staż treningowy w Szkółce Rugby Krzysztof Gola i Daniel Popczyk, są w składzie na turniej w Rudzie Śl. a z obserwacji ostatnich treningów wynika, że ich rola i zakres zadań może być w niedzielnych zawodach zdecydowanie większy niż dotychczas. - Zasada jest prosta, ja mam widzieć wolę walki i gotowość do poświęceń. Mam wrażenie, że aktuanej sportowej hierarchi w naszej drużynie przyda się mały, ale ożywczy wstrząs. Jestem gotowy na odważne zmiany - zapowiada enigmatycznie trener Mateusz Nowak.

II Turniej Eliminacyjny MPS Rugby 7
12.10.2014 / godz. 10:30 / Burloch Arena - Ruda Śląska

Skład RCC: Popczyk, Rokosa, Sterna, Weżgowiec, Gnych, Gola, Balsam, Bednarek, Krzypkowski, Mitek, Nowak, Ociepa

Zobacz też

W niedzielę RCC zagra w grupie śmierci

Kinga Karlińśka powołana na konsultację...

Trzy zwycięstwa w niedzielnych grach sparingowych

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.